GIGABYTE GA-945PL-S3 yeni bir ekran kartı

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Soru:

Şu anda bilgisayarımın özellikleri: İntel Pentium D CPU 3.40Ghz 3.42 Ghz, 2GB RAM, Ati x1600 ekran kartı, GIGABYTE GA-945PL-S3 anakart. Bu sisteme yeni bir ekran kartı almayı düşünüyorum ve düşündüğüm kart da yeni çıkan DirectX 11 destekli HD 5870. Ama bu ekran kartının hakkını vermek için sistemimi yenilemem lazım. Öncelikle güç kaynağını yenilemeliyim. Bana güç kaynağı, anakart konusunda yardımcı olursanız çok memnun olurum. Bir de sizce HD5870 doğru bir seçim mi yoksa başka bir ekran kartı mı bakmalıyım? Önerileriniz neler?

Cevap:

Sevgili Mete, bu ekran kartı çok iyi bir tercih fakat bir sorun var: sen anakart, işlemci ve hatta belleklerini dahi yenilemen gerek bu ekran kartı için. Ekran kartının veri işleme gücüne yetişmek için AMD Phenom II veya Intel Core i5, i7 işlemci satın alman gerekiyor. Bunun altı fayda etmeyecektir ve karttan tam performans alamayacaksın. Güç kaynağı olarak ise gerçek 500 Watt yeterli olacaktır zira HD 5870 performansı yüksek fakat güç tüketimi düşük bir kart.

Recep abi bir sorum olucak
Benim Anakart Adı Gigabyte GA-945PL-S3
Görüntü Bağdaştırıcısı Zotac GeForce 9600 GT
Bellek Boyutu 512 MB
CPU #1 Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.20GHz, 3215 MHz
CPU #2 Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.20GHz, 3215 MHz
İşlemci de, Anakart da burda bana csgo da kastırmacık bir ekran kartı önerir misin ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı