Çözüldü M5A97 R2.0 Anakart Ekran Gelmeme Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hangi Anakart

• Oy verenlerin toplamı
    5

Murat006

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar,

Bilgisayarım son 1 haftada 2 kez bios sesi gelmeden takılı kaldı. Yani ekrana görüntü gelmiyor ancak fanlar çalışıyordu. Format atmak için biosa girdim çıktım bir değişiklik yapmadım ancak bilgisayar aynı hatayı devamlı vermeye başladı. Araştırdığım kadarı ile anakarttan dolayı olan bir arıza. Bu kanıya ekran kartını söküp bios dinleyerek, ram yuvalarını değiştirerek ve tek tek deneyerek ve harddiski sökerek denemelerimden sonra aynı arızanın devam etmesine bağladım. Şu anda ekrana görüntü gelmiyor, bios başlama bip sesi gelmiyor ancak tüm fanlar çalışıyor. Bilgisayar özellikllerim aşağıdaki gibi;

-Amd Fx 6100 işlemci
-Asus M5A97 R2.0 anakart
-PowerColor HD7850 2GB 256 bit ekran kartı
-TT işlemci soğutucu
-Corsair 2x4 Gb 1600 Ghz RAM
-Seagate 2 Tb harddisk
-Gigabyte kasa ve kasa ile beraber gelen güç kaynağı (550w)

Bu durumda anakartın arızalı olduğunu düşünerek araştırmalarım sonucu birkaç model arasında kaldım. Çok yoğun oyunlar oynamıyorum orta seviye O.C. yapıyorum. Photoshop kullanıyorum. Bu anakartlar içinden hangisini önerirsiniz? Bu arada sistemi 2013 Şubatta toplamıştım 1 yıl askerliğimde sistem çalışmadı ve asusun garantisi 3 ay geçmişken anakart arıza verdi. Bu sebeple asusa tekrar sıcak bakmıyorum.
En sıcak baktığım kart Gigabyte 970 gaming
GIGABYTE GA-970-Gaming AMD 970A/SB950 Soket AM3+ DDR3 2000MHz(O.C.) Anakart
2. düşündüğüm msi 970 gaming
MSI 970 GAMING AMD 970+SB950 AM3+ DDR3 2133MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart
Ekonomik çözüm olarakta bunlar çok fark yoksa bunlarda olabilir.
GIGABYTE 970A-DS3P AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2000MHz (O.C.) Anakart
MSI 970A-G43 AMD 970+SB950 AM3+ DDR3 2133MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart

Bu arızanın sizde anakarttan olduğunu düşünüyorsanız hangi anakartı önerirsiniz? Daha üste çıkmak ve asus almayı düşünmüyorum.

Şimdiden okuduğunuz zaman ayırdığınız için teşekkürler, saygılar.

[ÇÖZÜLDÜ] M5A97 R2.0 Anakart Ekran Gelmeme Hatası
Tekrar merhaba arkadaşlar.
Dün anakartı almadan son kez denemek istedim bios ve cmos reset yapmama rağmen bilgisayarı açamamıştım. Son çare ümitsizde olsa BİOS FLASHBACK denedim. En güncel biosu USB ile bilgisayara takıp anakart üzerinde tuş ile BİOS güncellemesi yaptım ve bilgisayarı açabildim. Şuan bir başka problemim var diski biçimlendirmeden w10 kurmam gerekiyor o konuda araştırmalara devam ediyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı