Gigabyte GA-990XA-UD3 Rev 3.0 sisteme sürücü nereden bulunur?

231981

Kilopat
Makaleler
1
Anakart
Gigabyte GA-990XA-UD3 Rev 3.0
Arkadaşlar eski nesil bir sistem kullanıyorum. Windows 7 ve 8.1 kullandığım dönemler de çok net hatırlıyorum her aygıtın sürücüsünü anakart sitesinden indirip kurabiliyordum. Şu an Windows 10 22H2 Home kullanıyorum ama birçok sürücü kurulu bile değil standart Windows sürücüsü olarak gözüküyor. En basiti USB 3.0 sürücüleri bile kurulu mu değil mi belli değil. Üreticinin adı vs yazmıyor çünkü. Net hatırlıyorum yukarı da yazdığım sistemleri kullanırken sürücüsünü indirip kurduğum zaman üretici adı modeli her şeyi çıkıyordu aygıt yöneticisinde. Windows 10 uyumlu sürücülerimi nereden bulabilirim acaba? Eski işletim sistemlerin de monitörümün sürücüsünü bile kurabiliyordum aygıt yöneticisin de falan markası modeli çıkıyordu fakat şu an genel PnP monitör olarak gözükmekte. Sürücüleri bulup yüklemem konusunda yardımcı olabilir misiniz? Bir de güncel içerisin de Dolby digital Plus'ya da Dolby Home theater olan Realtek ses sürücüsü linki verebilir misiniz? Anakartım da Dolby desteği var çünkü kullanamıyorum. Anakart sitesindeki Realtek sürücüsü çok eski. Şimdiden teşekkür ederim.

Edit: Şu an aklıma geldi sormak istedim ayrı konu açmak istemedim. AMD SATA sürücüsü kurulmalı mı yoksa standart sürücü de mi kalınmalı? Bir de bu sisteme chipset sürücüsü kuramıyorum kuruyor gibi gösteriyor ama hiçbir şey kurmuyor bu konu da da yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın destek sayfasında Windows 10 sürücüleri var, onları kurabilirsiniz sadece. Windows 7'de her sürücünün olmasının sebebi Windows 7'yi ilk kurduğunuzda sürücülerin yüklenmemesi, en basitinden USB 3.0 sürücüsü olmadığı için portları kullanamıyorsunuz ancak Windows 10'da buna gerek yok çünkü güncel bir işletim sistemi ve çoğu sürücüyü kendisi kuruyor. Anakartta Dolby desteği varsa Microsoft Store'dan Dolby uygulamasını indirebilirsiniz.

Anakartın destek sayfasında Windows 10 sürücüleri var, onları kurabilirsiniz sadece. Windows 7'de her sürücünün olmasının sebebi Windows 7'yi ilk kurduğunuzda sürücülerin yüklenmemesi, en basitinden USB 3.0 sürücüsü olmadığı için portları kullanamıyorsunuz ancak Windows 10'da buna gerek yok çünkü güncel bir işletim sistemi ve çoğu sürücüyü kendisi kuruyor. Anakartta Dolby desteği varsa Microsoft Store'dan Dolby uygulamasını indirebilirsiniz.

Mağazada ki Dolby programı çalışmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı