GIGABYTE GA-G31M-ES2L RAM Görmeme Sorunu

JamesDean

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba herkese iyi günler dilerim.

Başlıkta da belirttiğim üzere anakartı modelime takılabilir uyumlu maksimum RAM kapasitesi 4 GB yani 2 x 2 GB şeklinde belirtilmiş web sitesinde.

Ancak bugün 2 GB bir slota, diğer slota ise 1 GB taktım. PC açılışında hiçbir sorun yaşamıyorum gayet düzgün, olması gerektiği gibi bilgisayarı kullanıyorum.

Ama ne yazık ki 2GB RAM'i görüyor, diğer slottaki 1 GB RAM'i görmüyor.

RAM kesinlikle arızalı veya sorunlu değil bunu öncelikle belirteyim. En kısa sürede yardımlarınızı bekliyorum zaten iki gün vaktim var :)

Bu arada işletim sistemim Windows 10 Home.

Şimdiden herkese teşekkür ederim, keyifli günler dilerim.

Ram Kingston hiçbir sorun yok ramler de . Anne baba ayrı olduğu için ben ramleri arada taşıyıp duruyorum yani çalışır durumdalar . Evet 1 gb takılı iken sistem açılıyor . Ancak 2 ram taktığım zaman yani 2+1 - 3 gb takınca ya açılmıyor ya da sistem hata veriyor .

Siyah martı, yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Bir sorun daha yaşıyorum 3 gündür bu sorunla ilgilide ayrı bir konu açacağım ancak size de sormamda fayda var sanırım.

Bundan 4-5 gün önce bir MMORPG oyun yükledim. Yaklaşık 4-5 saat oynadım bu saat zarfının sonunda ekranda görüntüler birbirine girdi. PC dondu ve mavi ekran hatası aldım ve ATİKMPAG.SYS bilmem ne dedi.
Kapattım açtım her şey düzeldi oyuna tekrar girdim 5 dakika kadar daha oynadım aniden tekrar renkler birbirine karıştı PC dondu ve atikmpag.sys hatasını bir kez daha aldım.

Bundan sonra bilgisayarımı her açışımda en az 3 defa kapa aç yapmak zorunda kalıyorum, sürekli renkler birbirine giriyor ve Windows açılırken atikmpag.sys hatasını alıyorum. Ayrıca ekranda hafif hafif dalgalanmalar oluyor Windows açılırken veya yüklerken.

Hata almadığım ve PC açıldığı takdirde ise sadece Metin2 oyununu rahat bir şekilde çalıştırıp oynayabiliyorum. Onun haricinde League of Legends veya diğer bütün oyunlara girer girmez renkler tekrar birbirine karışıyor ve aynı hatayı alıyorum. Ayrıca o başta belirttiğim 20GB'lık oyunu tamamen silmek zorunda kaldım belki düzelir diye. 2 defa dosyalarımı sakla seçeneği ile format attım düzelmedi, bir kez de her şeyi sıfırla diyerek formatladım bu gün. Ama gen sorunu yaşıyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı