Gigabyte GA-PH67A-D3-B3 Sistem Yükseltme

Ekotekomeko

Kilopat
Yer
Avrupa ile Asya'yı Birleştiren Yer
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ortalama sayılabilecek bir sisteme sahip olduğumu düşünüyorum ama işlemcimin nasıl olduğu hakkında herhangi bir fikrim yok. Zaten donanımdan da pek anlamam. Bu bilgisayar da bana hediye geldiği için içindeki parçalarla pek ilgilenemedim. Sadece bir kere sakarlığım sonucu işlemci fan ayağını kırmış bulundum ve yine eskisinin muadili bir fan aldım.
Acaba aşağıda belirteceğim sistem özelliklerini değerlendirip ufak bütçeli nasıl ekleme çıkarmalar yapabileceğimi yazabilir misiniz? Çok mutlu olurum.

İşlemci: QuadCore Intel Core i5-2500, 3600 MHz (36 X 100)
Anakart: Gigabyte GA-PH67A-D3-B3
RAM: 4 GB
Ekran Kartı: AMD Radeon HD 6850 Series
Depolama: 1 TB HDD
İşletim Sistemi: Windows 7 Ultimate

Şimdiden teşekkürler.

Sisteme SSD alıp RAM'i 8 GB yapabilirsiniz. Daha sonra da işlemciyi yükseltip ekran kartını bütçenize göre yükseltebilirsiniz. Hocam yanlış anlamayın ama bu sistem giriş seviyesinin de altında.
Yok hocam niye yanlış anlayayım. Öyle pek oyun oynayan birisi değilim zaten oynadığım oyunlar da ETS2 gibi en fazla Dying Light seviyesinde. Bu seviyedeki oyunları açabilyorum aslında ama mesela işlemcimin çok kötü olduğunun farkındaydım. Acaba uygun olarak nasıl bir işlemci alabilirim sizce?

Yok hocam niye yanlış anlayayım. Öyle pek oyun oynayan birisi değilim zaten oynadığım oyunlar da ETS 2 gibi en fazla Dying Light seviyesinde. Bu seviyedeki oyunları açabilyorum aslında ama mesela işlemcimin çok kötü olduğunun farkındaydım. Acaba uygun olarak nasıl bir işlemci alabilirim sizce?

O anakarta i7 2600 alabilirsin ikinci elde. Ama Türkiye'de ki ikinci el fiyatları çok yüksek.

Geri
Yukarı