Çözüldü Gigabyte GA945GM-S2 "CMOS checksum error - defaults loaded" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yazılımcı0

Decapat
Bilgisayarın anakartını ve işlemcisini değiştirdim fakat bilgisayar açılırken "CMOS checksum error - defaults loaded" hatası çıkıyor ve F1'e bastığımda Windows logosunda takılı kalıyor. BIOS için del tuşuna basınca da siyah ekran açılıyor. BIOS pilini önceki anakartta çalışan pil ile değiştirdim yine olmadı sonrada cmos_clr pinleri ile sıfırlamayı denedim fakat işe yaramadı. Bu sorunları nasıl çözebilirim?

İşlemci: Intel Pentium Dual Core e2140.
Anakart: Gigabyte GA945GM-S2 rev. 3.9
RAM: 1x2 GB Adata ve 2x1 GB dynet toplam 4 GB RAM 677 MHz.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce 7300 le 256 MB VRAM.
PSU: 400W.
İşletim sistemi: Windows 10 Home Single Language X32.

Güncelleme:
F12 ile boot menüye girebiliyorum ama klavye USB'den çalışmıyor. PS/2 girişi ile çalışıyor. Boot menüden hard diski seçince Windows logosunda "otomatik onarıma hazırlanılıyor" yazıyor ama Windows logosunun altındaki dönen daire çıkmıyor.

Bilgisayarı birkaç kez yeniden başlatınca "CMOS checksum error - defaults loaded" sorunu kendi kendine kayboldu ve 3. RAM'i çıkarınca Windows açıldı fakat BIOS hâlâ siyah ekranda kalıyor. RAM'ler sağlam olduğu halde 3. RAM'i takınca neden çalışmıyor?
Güncelleme:

3. RAM sorununu RAM'lerin yerlerini değiştirerek çözdüm. BIOS sorunuda kendi kendine çözüldü.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı