Gigabyte GTX 1060 6 GB 6 pin ile sağlıklı çalışır mı?

Ben OC yapmam ama ürün ikinci el sonuçta. Taktığım gibi OC hali ile mi girer bilemiyorum tam hali bu

Onu almasaydın iyiydi aslında. Fırın gibi çalışıyor o kart. 1050 Ti Windforce ile 90 derece gördüğümü bilirim burada konu açmıştım hatta.

Ekran kartı 8 pin istiyor. Halihazırda elinde bu model olup veya GTX 1060 6 GB olan 6 pin ile çalıştırıp sorunsuz kullanan var mı?
PSU: Aerocool VX Plus 400W.
Mesela bendeki ASUS Dual OC 1060 6GB'ta tek 6 pin var ama o 8 pinli modelde pek riske gerek yok hatta dönüştürücü işi bile beni bu tip durumlarda biraz korkutur (ara dönüşüm kablosunun uzun vadede erimesi vb gibi nedenlerden dolayı), ama siz ne olur ne olmaz riske atmadan ekran kartının pinlerini şimdiden doldurmaya bakın.

Onu almasaydın iyiydi aslında. Fırın gibi çalışıyor o kart. 1050 Ti Windforce ile 90 derece gördüğümü bilirim burada konu açmıştım hatta.
Zamanında donanım bilgim zayıfken ben de birinci nesil incecik Alüminyum soğutma bloklu ASUS Dual modelini sırf ucuz diye Nanokatalog'tan almıştım tabii şu an her ne kadar manuel OC yaptığım halde problemim olmasa da yükte termal macun değiştirmeme rağmen hala 80-81 derecelerde gezmesi de ayrı bir can sıkıcı 😐

Zamanında donanım bilgim zayıfken ben de birinci nesil incecik Alüminyum soğutma bloklu ASUS Dual modelini sırf ucuz diye Nanokatalog'tan almıştım tabii şu an her ne kadar manuel OC yaptığım halde problemim olmasa da yükte termal macun değiştirmeme rağmen hala 80-81 derlecerde gezmesi de ayrı bir can sıkıcı 😐

Sıcaklık takıntısı olan birisi için en rahatı benim. GT 1030 Furmark 1 saat testte 46 derece😀

Mesela bendeki ASUS Dual OC 1060 6GB'ta tek 6 pin var ama o 8 pinli modelde pek riske gerek yok hatta dönüştürücü işi bile beni bu tip durumlarda biraz korkutur (ara dönüşüm kablosunun uzun vadede erimesi vb gibi nedenlerden dolayı), ama siz ne olur ne olmaz riske atmadan ekran kartının pinlerini şimdiden doldurmaya bakın.
Evet bu dönüştürücü ile deneyeceğim ama fabrika çıkışlı OC bu model korkutmuyor değil gözümü bir anda yüksek güç verebilir.
Değişik. Alınca birde sen bakarsın. Umarım sorun çıkarmaz.
Uygun fiyata aldım ama gelir gelmez yakarsam yıkılırım valla.

Evet bu dönüştürücü ile deneyeceğim ama fabrika çıkışlı OC bu model korkutmuyor değil gözümü bir anda yüksek güç verebilir.

Uygun fiyata aldım ama gelir gelmez yakarsam yıkılırım valla.

O kadar kolay yanan şeyler değiller endişelenme. Ben 90 derece 1050 Ti ile uzun zaman geçirdim😀

Geri
Yukarı