Gigabyte GTX 1060 6 GB ederi nedir?

1300 liraya ancak garantili Gaming X falan satılır. Az daha eklese sıfır 1650 Super alabilir alıcı. 850 liraya 5 ay garantili RX 580 almış biri olarak en fazla 1000 lira eder diyorum.

Aman demeyin öyle.
Garantili Gaming X 1300TL eder mi hiç?
Hem garantili hem Gaming X yani. 2000TL eder o kart.
Sifir 5500XT 8 GB almak yerine 1060 6 GB alırım.

Aman demeyin öyle.
Garantili Gaming X 1300TL eder mi hiç?
Hem garantili hem Gaming X yani. 2000TL eder o kart.
Sifir 5500XT 8 GB almak yerine 1060 6 GB alırım.

Piyasadan habersiz cahil adamlarız biz. 2000 ettiğini bilmiyorduk ama şükür ki öğrendik bu konudan. Hem bize ne ki RX piyasasından falan? 970'i 1000 liraya havada kapıyorlar frizbi gibi.

1300 liraya ancak garantili Gaming X falan satılır. Az daha eklese sıfır 1650 Super alabilir alıcı. 850 liraya 5 ay garantili RX 580 almış biri olarak en fazla 1000 lira eder diyorum.
Bakın gerçekten anlamak istemiyorsunuz. Kartın ederi ile piyasa değerleri aynı şeyler değiller. Ben belirlemiyorum veya kafamdan atmıyorum o söylediğim fiyatı. Bir zahmet açıp bakın, son 4 ayda 3 tane 2. el sistem topladım, dolusuyla parça satışı yaptım, piyasa nedir ne değildir biliyorum az buz.
Şu söylediğinizde haklısınız, az daha eklenip 1650S alınır. Alınır ancak benim bakış açımdan da ona da az daha eklenir 1070 alınır. Bu işin sonu yok, az daha ekle, uz daha ekle demeyle olmuyor, adamın son parası vardır şudur, bu karta bakıyordur. 2 kere 2 = 4 bu mevzu yani, gerçekten bunu görmek bu kadar zor değil.

Herkes kapısının önünü temizlese her yer temiz olur mantığıyla gitmeye çalışıyorsunuz anlıyorum da, öyle değil işte bu durum. Pardon ama sizin söylediğiniz şeyin işeyerek yangın söndürmeye çalışmaktan bir farkı yok.

Söylediğim gibi, ben de, biz de memnun değiliz durumdan ancak el mahkum uyuyoruz.

Memnun olmayıp bu durumdan nemalanıyorsunuz. Resmen halkını sefalete sürüp saraylarda yaşayıp halkına da bilmem ne ülkesinde de böyle yapılıyor bizde memnun değiliz bu durumdan demeye benziyor. Bal gibi de isteyerek yapıyorsunuz hocam. Konu sahibinin sorusunun cevabı da 1300TL civarındadır bu kartın ederi.

Sana yüklenmedim dostum yanlış anladin kusura bakma.
Senin mesajını alintiladigim için sana diyormuşum gibi oldu ama genel konuşuyordum.
Hocam siz haklısınız ama yukarıda @Carlsberg hocam çok güzel açıklamış. Yani biz ederinden satsak bile ikinci eli, sıfır satan satıcı zamlı olarak satıyor. Yani sen değeri 1000 TL olan kartı 1200 TL değil de 1000 TL sattın tamam buraya kadar sorun yok. Ama sen sıfır 1500 TL olan kartı satıcı gidip 2000 TL'den satıyor. Bu durumda zararda olan, yanan sen oluyorsun. @Carlsberg hocamın mesajı:
Fiyatın fazla olduğunu bende biliyorum zira benim gözümde dahi GTX 970, 600-700TL'den fazla etmesi gereken bir kart değil. Ancak orada geçen "HAVADA KAPILDI" ibaresine dikkat ederseniz zahmet olmazsa, herhangi bir çabam olmadığını görürsünüz. Bana değil, piyasayı bu hale getirenlere çemkirin. Her şeyin fiyatı uçtu, bunu ben kafama göre belirlemiyorum. Sizin o bahsettiğiniz 900TL'ye 6GB 1060'ı ben de görmek isterim eğer varsa bakın SÖZ VERİYORUM, temiz 1060 o fiyattan bana getirin 10 tane almazsam NE OLAYIM. Gerekirse kredi çekip alacağım ya SÖZ VERİYORUM.
Yani aslında siz haklısınız @Adem Yıldız_ ancak piyasa bu halde.
Piyasadan habersiz cahil adamlarız biz. 2000 ettiğini bilmiyorduk ama şükür ki öğrendik bu konudan. Hem bize ne ki RX piyasasından falan? 970'i 1000 liraya havada kapıyorlar frizbi gibi.
Hocam az önce baktım mesajımı okursanız anlarsanız. Aşağıda alıntıladım 1000 TL RX 580 yok hocam.
Dostum bu fiyattan satan ben değilim biliyorsun değil mi? Bana niye yükleniyorsun anlamadım. Neyse az önce RX 580 fiyatlarına baktım malum sarı siteden ve 1000 TL fiyatına 1 ilan ve 1100 TL fiyat bandında 1 ilan var. Yani fiyat 1000 TL bandında bulunmuyor diyebiliriz.

Dipnot: Az önce baktım 1000 TL olan ilan 16 Temmuz 2020 tarihinden kalma. Diğer 1100 TL olan ilan ise 12 Haziran 2020 yılından kalma. Yani tahminimce bu kartlar satıldı. Başkada bu fiyatta RX 580 yok. Yani yukarıdaki arkadaşlar haklı hocam. Bence de bilgilerinizi güncellemenizi öneririm.

Bakın gerçekten anlamak istemiyorsunuz. Kartın ederi ile piyasa değerleri aynı şeyler değiller. Ben belirlemiyorum veya kafamdan atmıyorum o söylediğim fiyatı. Bir zahmet açıp bakın, son 4 ayda 3 tane 2. el sistem topladım, dolusuyla parça satışı yaptım, piyasa nedir ne değildir biliyorum az buz.

Piyasayı değil yüksek fiyattan satmayı iyi biliyorsun gibi geldi bana. İstesem RX 580'i 1300'den bile alacak bilgisiz insanlar bulabilirim lakin kartın ederi hala 850 - 950 liradır. 1300 lira bu kadar eski bir kart için çok fazla.

O alaycı tavırlarınıza da ben sizden daha çok gülüyorum bu arada, o kadar hakimsiniz ya piyasaya bekliyorum o 850TL'lik temiz RX580'leri, 900TL'lik 1060 6GB'ları. Sadece konuşuyorsunuz, madem var böyle bir "gerçeklik" biz de görelim de alalım :) Yoksa siz hangi Türkiye PVP server'ında yaşıyorsunuz söyleyin, biz de oraya geçelim epey rahat gibi oralar.

@Adem Yıldız_ @317678
Piyasayı değil yüksek fiyattan satmayı iyi biliyorsun gibi geldi bana. İstesem RX 580'i 1300'den bile alacak bilgisiz insanlar bulabilirim lakin kartın ederi hala 850 - 950 liradır. 1300 lira bu kadar eski bir kart için çok fazla.
Bak hala bana kartın ederi şudur diyorsan ya okumuyorsundur ya okuduğunu anlamıyorsundur. Bi' yazdıklarımı tekrar oku zira, yazdığım ilk cümle; "Kartın ederi ile piyasa değerleri aynı şeyler değiller"

O alaycı tavırlarınıza da ben sizden daha çok gülüyorum bu arada, o kadar hakimsiniz ya piyasaya bekliyorum o 850TL'lik temiz RX580'leri

Sadece konuşuyor muyum? Şu an bunu yazdığım klavye içinde 850 liraya aldığım RX 580 bulunan kasaya bağlı. Garantisi bitsin de macun yenileyeyim diye bekliyorum.

O alaycı tavırlarınıza da ben sizden daha çok gülüyorum bu arada, o kadar hakimsiniz ya piyasaya bekliyorum o 850TL'lik temiz RX580'leri, 900TL'lik 1060 6 GB'ları. Sadece konuşuyorsunuz, madem var böyle bir "gerçeklik" biz de görelim de alalım :) yoksa siz hangi Türkiye PVP server'ında yaşıyorsunuz söyleyin, biz de oraya geçelim epey rahat gibi oralar.

@Adem Yıldız_ @317678

10 yaşinda çocuğa veya 50 yaşındaki dedeye 900TL'den RX460 satmayı ben de bilirim.
Neyse siz adam kaziklamaya devam edin, kendinizi de serbest piyasa diye avutun.
İyi aksamlar.

Geri
Yukarı