Gigabyte GTX 1660 Super OC 6 GB 87 dereceye çıkıyor

erenpereira

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle herkese selam.

1660 Super Ekran kartım boştayken 35 derece civarlarında ama oyun oynarken özellikle FIFA 23'ü oynarken 87 dereceye kadar çıkıyor. Herhangi drop vs. yemiyorum. FIFA 23 oynarkenki GPU kullanımım da %55-60 civarında. Ve şunu ekleyeyim çift monitör kullanıyorum. Bu bir sorun mu? Eğer sorunsa sebebi ne olabilir?

Sistemim şöyle:
  • 1660 Super
  • Ryzen 3 3100
  • B450 Anakart
  • 16 GB 3000MHz RAM
  • Rampage 600W PSU
  • 512 GB SSD
Ve kasamda 3 önde 1 arkada olmak üzere 4 adet fan var.

Öncelikle herkese selam.

1660 Super Ekran kartım boştayken 35 derece civarlarında ama oyun oynarken özellikle FIFA 23'ü oynarken 87 dereceye kadar çıkıyor. Herhangi drop vs. yemiyorum. FIFA 23 oynarkenki GPU kullanımım da %55-60 civarında. Ve şunu ekleyeyim çift monitör kullanıyorum. Bu bir sorun mu? Eğer sorunsa sebebi ne olabilir?

Sistemim şöyle:
  • 1660 Super
  • Ryzen 3 3100
  • B450 Anakart
  • 16 GB 3000MHz RAM
  • Rampage 600W PSU
  • 512 GB SSD
Ve kasamda 3 önde 1 arkada olmak üzere 4 adet fan var.
Dostum 85-90 dereceler bence normal. Bu arada o PSU'yu parçaları yakmadan önce değiştir.

Gigabyte'ın o modeli zaten soğutma konusunda pek başarılı değil. Kasanın önü mesh mi? Eğer sıcaklığa çok takıyorsan kasanın yan kapağını açık kullanabilirsin, ama içi biraz fazla tozlanabilir. Undervolt yapmayı da deneyebilirsin.

Gigabyte'ın o modeli zaten soğutma konusunda pek başarılı değil. Kasanın önü mesh mi? Eğer sıcaklığa çok takıyorsan kasanın yan kapağını açık kullanabilirsin, ama içi biraz fazla tozlanabilir. Undervolt yapmayı da deneyebilirsin.

Bu değerler sisteme vs zarar vermeyecekse okeyim takmam hocam. Bilmediğim için takıyorum.

Hocam yanıbaşınızda bomba var haberiniz olsun. Rampage, Izoly, Turbox gibi markalardan uzak durun havaya uçarsınız.

Neden öyle dediniz hocam :) tırsıttınız biraz. Siz hangi marka PSU'ları öneriyorsunuz.

Laptopta bile o kadar sıcaklık almıyorum ama normal. Çok kolay undervolt ile ekran kartım stabil max 75 derecede çalışıyor biraz araştır bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı