Gigabyte GTX 1660 Super OC 6 GB 87 dereceye çıkıyor

Öncelikle herkese selam.

1660 Super ekran kartım boştayken 35 derece civarlarında ama oyun oynarken özellikle FIFA 23'ü oynarken 87 dereceye kadar çıkıyor. Herhangi drop vs. yemiyorum. FIFA 23 oynarkenki GPU kullanımım da %55-60 civarında. Ve şunu ekleyeyim çift monitör kullanıyorum. Bu bir sorun mu? Eğer sorunsa sebebi ne olabilir?

Sistemim şöyle:
  • 1660 Super.
  • Ryzen 3 3100.
  • B450 anakart.
  • 16 GB 3000MHz RAM.
  • Rampage 600W PSU.
  • 512 GB SSD.
Ve kasamda 3 önde 1 arkada olmak üzere 4 adet fan var.

Ekran kartının fanlarını kontrol edin 1 tanesi bozulmuş olabilir.
MSI Afterburner'dan fanları fulleyin.
Macun yenilenmesi gerekiyor olabilir.

Öncelikle herkese selam.

1660 Super Ekran kartım boştayken 35 derece civarlarında ama oyun oynarken özellikle FIFA 23'ü oynarken 87 dereceye kadar çıkıyor. Herhangi drop vs. yemiyorum. FIFA 23 oynarkenki GPU kullanımım da %55-60 civarında. Ve şunu ekleyeyim çift monitör kullanıyorum. Bu bir sorun mu? Eğer sorunsa sebebi ne olabilir?

Sistemim şöyle:
  • 1660 Super
  • Ryzen 3 3100
  • B450 Anakart
  • 16 GB 3000MHz RAM
  • Rampage 600W PSU
  • 512 GB SSD
Ve kasamda 3 önde 1 arkada olmak üzere 4 adet fan var.
Tek 16GB mı yoksa 2 tane 8GB mı kullanıyorsun ? GTX 1660 Super için maksimum sıcaklık değeri 93 derece olarak gösteriyor Nvidia sayfasında.

Tek 16GB mı yoksa 2 tane 8GB mı kullanıyorsun ? GTX 1660 Super için maksimum sıcaklık değeri 93 derece olarak gösteriyor Nvidia sayfasında.

2 tane 8 hocam.. ve tek kartlı model. fan hızı 27'de çalışıyormuş şimdi gördüm. yani normal mi bu değerler 1660Super'e göre?

Bu değerler sisteme vs zarar vermeyecekse okeyim takmam hocam. Bilmediğim için takıyorum.

Neden öyle dediniz hocam :) tırsıttınız biraz. Siz hangi marka PSU'ları öneriyorsunuz.

Hocam arkadaşın dediği gibi kalitesiz bir PSU fakat şu an yenisini alacak durumunuz yoksa kullanın ileride değiştirirsiniz. Bana da dediler Power Boost çok kötü PSU hemen değiştir diye. Haklılar da param olsun kesinlikle değiştireceğim. Fakat patlar yanar C4 ev alev alır gibi şeyleri takmayın dün sabah 5'e kadar ayakta kaldım ve elektrikler kesildi. Meğerse 3 haftadır her gün elektrikler kesiliyormuş saat 5 de aklım almadı onca sözden sonra hala taş gibi çalışıyor. Bana olmadı diye size olmayacak değil fakat korkmayın o kadar.

Hocam arkadaşın dediği gibi kalitesiz bir PSU fakat şu an yenisini alacak durumunuz yoksa kullanın ileride değiştirirsiniz. Bana da dediler Power Boost çok kötü PSU hemen değiştir diye. Haklılar da param olsun kesinlikle değiştireceğim. Fakat patlar yanar C4 ev alev alır gibi şeyleri takmayın dün sabah 5'e kadar ayakta kaldım ve elektrikler kesildi. Meğerse 3 haftadır her gün elektrikler kesiliyormuş saat 5 de aklım almadı onca sözden sonra hala taş gibi çalışıyor. Bana olmadı diye size olmayacak değil fakat korkmayın o kadar.
Anladım teşekkürler hocam.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 tane 8 hocam. Ve tek kartlı model. Fan hızı 27'de çalışıyormuş şimdi gördüm. Yani normal mi bu değerler 1660 Super'e göre?

Fan hızını oyuna girince fulleyin sıcaklıklar düşecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı