GIGABYTE GTX 780 Windforce 3X OC nasıldır?

kLkN7

Hectopat
Yer
Adana
Merhabalar. Bugün gezinerken bu karta rastladım. GTX 780 almayı planlıyorum ancak, MSI Lightning modelinin gelmesini bekliyorum. Bugün de bu kartı görünce merak ettim. Sizce performansı nasıldır ? Lightning'le karşılaştırırsak ne gibi artı ve eksileri çıkar ?

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutma olarak gerisinde yer alıyor Lightning'in.

cooler1.jpg

cooler2.jpg

DirectCU II GTX 780'in en iyi soğutmasını sunan modeli, onu da alabilirsin. Zaten Lightning ile aralarında pek fark yok. Hele ki fiyatı ucuzlamışken kaçmaz bence.
GPU Temperature Comparison
IdleLoad
MSI GTX 780 LIGHTNING30°C75°C
MSI GTX 780 GAMING30°C73°C
ASUS GTX 780 DC II35°C67°C
EVGA GTX 780 SC34°C74°C
Gigabyte GTX 78037°C72°C
NVIDIA GTX 78037°C81°C
NVIDIA GTX Titan30°C81°C

Ama illa Lightning dersen bekleyebilirsin.

DirectCU II GTX 780'in en iyi soğutmasını sunan modeli, onu da alabilirsin. Zaten Lightning ile aralarında pek fark yok. Hele ki fiyatı ucuzlamışken kaçmaz bence.
GPU Temperature Comparison
Idle
Load
MSI GTX 780 LIGHTNING
30°C
75°C
MSI GTX 780 GAMING
30°C
73°C
ASUS GTX 780 DC II
35°C
67°C
EVGA GTX 780 SC
34°C
74°C
Gigabyte GTX 780
37°C
72°C
NVIDIA GTX 780
37°C
81°C
NVIDIA GTX Titan
30°C
81°C

Ama illa Lightning dersen bekleyebilirsin.

Fiyat ucuz biliyorum. Ama Lightning'in de çıkışını görmek istiyorum açıkçası. Sonradan pişman hissetmemek adına.

Asus soğutmada 1 numara bildiğim kadarıyla bütün kartlarında hep en soğuk kart,açıkçası Gigabyte 'ın 780 versiyonu. Hakkında pek bir bilgim yok ancak 770'lerde gigabyte diğer markalardan daha performanslı bir ekran kartı sunuyordu. Factory overclock'u en yüksek olandı gigabyte ama soğutmada en gerideki versiyondu. Biraz eski kafalılık olabilir ama bu sanayide ki en iyi 2 marka olan Msi yada Asus'u tercih etmeni öneririm(Amerika'da EVGA için bir çok övgü var custommer support olarak çok üstün oldukları yazılıyor ama ülkemizde henüz bu marka bulunmamaktadır.)

Asus soğutmada 1 numara bildiğim kadarıyla bütün kartlarında hep en soğuk kart,açıkçası Gigabyte 'ın 780 versiyonu hakkında pek bir bilgim yok ancak 770'lerde gigabyte diğer markalardan daha performanslı bir ekran kartı sunuyordu. Factory overclock'u en yüksek olandı gigabyte ama soğutmada en gerideki versiyondu. Biraz eski kafalılık olabilir ama bu sanayide ki en iyi 2 marka olan Msi yada Asus'u tercih etmeni öneririm(Amerika'da EVGA için bir çok övgü var custommer support olarak çok üstün oldukları yazlıyor ama ülkemizde henüz bu marka bulunmamaktadır.)

ASUS'un soğutma gerçekten iyi. Ama Lightning modeli ASUS'un DCUII'sinden de iyi. (performans açısından da)

Ben kullanıyorum GIGABYTE GTX 780. Fanları tam performansta çalıştırınca Cod Ghost ve Battlefield 4'de extreme ayarlarda sıcaklık 65/70 derece arası değişiyor. Fiyat olarak uygunsa alınabilir.

Gigabyte 780 3x Winforce'da iyi karttır. Yalnız Msi Lightning de alabilirsin. Ne de olsa Factory Overclock :) Ayrıca bir de bütçene göre seçmeni tavsiye ederim. Hatta eğer alabiyorsan yeni çıkan 780Ti'yi al :D DCU2 ile süper gider o kart :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı