Çözüldü Gigabyte H61M-S2PV anakartta BIOS'a nasıl kısa devre yaptırılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ensareis

Hectopat
Makaleler
17
Öncelikle merhabalar. Bilgisayarım açılmadan kapandığı için ben de yeni bir PSU almaya karar verdim. Sorun çözülür diye düşünmüştüm. Ama düzelmedi maalesef. Eskiden 1-2 saniye kalıp kapanıyordu ama şimdi en azından açılıp bir şeyler çıkıyor. Bu soruna çözüm olarak bu videoyu bulmuştum. Videoda kısaca anakarttaki VSS ve Hold pinlerini kısa devre yapılması gerektiği anlatılıyor. Ama bir türlü bu şeyi nasıl yapacağımı anlayamadım. Bana düzgünce açıklayacak varsa sevinirim.
1623671623167.png
Yardımlarınız için şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Bu arada Anakart modeli eklemeyi unutmuşum.
Gigabyte H61M-S2PV Rev. 2.2

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Neyse, hallettim. Boyalı alan 1 olacak şekilde 1 ve 6'yı birbirlerinde değdirince kısa devre oluyor. M_BIOS yazan yere kısa devre yapılmalı. B_BIOS değil.
1623698737192.png
BIOS sıfırlamak istiyorsun sanırım? Kısa devre deyince aklıma başka bir şey gelmiyor.
Anakartının sayfasında Clear CMOS bağlantı teli olduğu yazıyor. Nerede olduğunu bul ve bu teller/pinler arasına iletken bir şeyle( Anahtar, tornavida ucu vs) 10 saniye kadar temas et ve çek. Bunu yapamazsan BIOS pilini çıkart ve 15 saniye kadar sonra yerine tak. Aynı işlevi görecektir.
resim_2021-06-14_171031.png

BIOS sıfırlamak istiyorsun sanırım? Kısa devre deyince aklıma başka bir şey gelmiyor.
Anakartının sayfasında Clear CMOS bağlantı teli olduğu yazıyor. Nerede olduğunu bul ve bu teller/pinler arasına iletken bir şeyle( Anahtar, tornavida ucu vs) 10 saniye kadar temas et ve çek. Bunu yapamazsan BIOS pilini çıkart ve 15 saniye kadar sonra yerine tak. Aynı işlevi görecektir.Eki Görüntüle 1068058
Hayır, aynı işlevi görmüyor. Zaten o yöntemi denemiştim. Sorun anakartın içindeki ana BIOS'un bozulması ile ilgili olan bir hata. Bu yüzden ana BIOS'a kısa devre yaptırıp yedek BIOS'u çalıştırmak istiyorum.

Neyse, hallettim. Boyalı alan 1 olacak şekilde 1 ve 6'yı birbirlerinde değdirince kısa devre oluyor. M_BIOS yazan yere kısa devre yapılmalı. B_BIOS değil.
1623698737192.png

Çözüm

Geri
Yukarı