Gigabyte Monitörlerin Türkiye'de Garantisi Nasıl?

pirzola

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisi
Şu linkte görülen monitörü almaya niyetlendim: Lenovo G34W-10 34" 144Hz 1ms (HDMI+Display) WQHD Curved Fiyatı ve internetteki başka bir topluluğa tavsiye eder misiniz diye sordum. Onlar da bana Gigabyte'ın yeni tanıttığı şu monitörü önerdi: G34WQC Gaming Monitor | Monitor - GIGABYTE Global

Gigabyte'ın monitöründe HDR desteği var ve kağıt üzerinde çok daha iyi bir monitör. Üstelik fiyatları da aynı. Bu Gigabyte monitör ABD'de daha bu hafta satışa çıktı, Türkiye'ye gelecekse eğer nereden baksanız en az 1-2 ayı vardır diye düşünüyorum.

Şimdi ben bu Gigabyte monitörün Türkiye'ye gelmesini beklemeye karar verdim ama bir yandan da garanti meselesi aklıma takıldı. Adamların web sayfasını kontrol ettiğimde doğru düzgün Türkçe bir içerik bile yok. Sayfaların büyük bir kısmı İngilizce ve destek kısmında monitör diye bir başlık bile yok. "Garanti" yazan menüye girdiğimde ise yalnızca anakart ve ekran kartı için garanti bilgileri var. Bilgi var dediğim, "satın aldığınız yerle iletişime geçin" yazmışlar yani, o kadar. Onu bile İngilizce yazmışlar hatta :)

Şimdi ben bu Gigabyte monitörden tırstım. Çünkü yukarıdaki monitörlere benzer bir Samsung monitör kullandım ve 9 ay sonra monitör kendiliğinden bozulunca, Samsung eve gelip monitörü inceledi ve çat diye para iadesi verdi. Şimdi Gigabyte monitörüm bozulursa ne yaparım diye bir araştırayım dedim almadan önce. Daha önce Gigabyte monitör kullanıp garantiye yollayan birileri var mı, deneyimleriniz neler diye bir sorayım dedim. Var mı Gigabyte monitörün ile garantisi ile uğraşanlar?

Hocam nereden aldığınıza göre değişir, ama bir sorun olursa satıcı ilgilenecektir o konuda merak etmeyin, ben olsam alırdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı