Gigabyte PSU'den gelen vızıltı sesi

Emirxx91

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, 2 ay önce Gigabyte 650W PSU aldım yaklaşık 1 2 hafta önce aralıklı olarak sinek vızıltısına birebir benzeyen ses duyuyorum fakat bu ses aralıklı olarak geliyor bazen 6 7 saat çıt yokken bazen de arkaya arkaya saniyelik geliyor PSU'ye yakın HDD'den gelebileceğini düşündüğümden HDD'i devre dışı bıraktım fakat ses devam ediyor Coil Whine olduğunu düşünüyorum fakat Coil Whine gibi düzenli gelmiyor bu ses saniyelik olarak sanki bir sinek sıkışmışta vızıldıyormuş gibi, farklı şekilde örneklemek gerekirse bir elektrik kaçağı var gibi. Bununla birlikte kasanın önündeki 2 tane RGB fanın sol alttaki mor ışıkları ara ara yanıp sönüyor PSU'daki Coil Whine ile ilgisi var mıdır bunun yoksa ömrümü bitmiştir kasada eski değil 6 7 aylık sizce PSU'yu garantiye göndereyim mi bir sorun teşkil eder mi?

Hocam Coil Whine bobin kaynaklıdır bazen sesi fan ile karışabilir. Fan sesi genelde sinek sesi gibidir. Tam emin olmak gerekli. Ledlerin probleminin PSU kaynaklı olabileceğini düşünüyorum.

Geri
Yukarı