Gigabyte RTX 2060 boşta 50 derece

Rögar

Femtopat
Daha fazla  
Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6 GB GDDR6 192 Bit ekran kartı ile fan çalışmıyor iken masaüstünde veya bir şeyler izlerken 50 derece oluyor ve bu kart için ısınma sorunlu diyorlar. Buna rağmen 50 derece olması normal mi? İleride sorunlar yaşanır mı? Ekran kartının yanma ihtimali vs. var mı?

Hocam ekran kartların da bir özellik var ismini hatırlayamadım şuan. Belli sıcaklığı geçmeden çalışmaz fanlar. Benim RX 5500XT 8GB 56-57 derece boşta. Fanlar da dönmüyor.

Büyük ihtimalle sizde de durum aynı. Önemli olan yükteki değerleriniz.

Hocam ekran kartların da bir özellik var ismini hatırlayamadım şuan. Belli sıcaklığı geçmeden çalışmaz fanlar. Benim RX 5500XT 8GB 56-57 derece boşta. Fanlar da dönmüyor.

Büyük ihtimalle sizde de durum aynı. Önemli olan yükteki değerleriniz.
Fanlar 50 dereceden sonra çalışmaya başlıyor boşta iken 50 dereceyi ara sıra geçiyor fanlar o zaman çalışmaya başlıyor. Bilgisayar günde 10 saat civarı çalışıyor ekran kartının her zaman 50 derece olması ömrü kısalır mı?

Hocam benim her gün açık neredeyse ve 55-56 derece. Mantıken şöyle düşünüyorum. Zararlı olsa bu özelliği eklemezlerdi. Ayrıca Fanlar belli bir sıcaklığa ulaşmadığı sürece çalışmadığında Fanların ömrü aksine uzar.

Siz yükteki değerlerinizi belirtin hocam.

Hocam benim her gün açık neredeyse ve 55-56 derece. Mantıken şöyle düşünüyorum. Zararlı olsa bu özelliği eklemezlerdi. Ayrıca Fanlar belli bir sıcaklığa ulaşmadığı sürece çalışmadığında Fanların ömrü aksine uzar.

Siz yükteki değerlerinizi belirtin hocam.
yükte iken 80 dereceye kadar çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı