Gigabyte RTX 2060 ekran kartından ses geliyor

• Konuyu başlatan dexa
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 772

dexa

Hectopat
Merhabalar. Yakın zamanda bir sistem topladim. Gigabyte RTX 2060 ekran kartına sahibim. Ekran kartı fanlarım %70 seviyesinden itibaren videodaki bir ses cıkartıyor. Kasanın camı açtığımda ses gidiyor arada oluyor. Performans olarak bir eksiğini görmüyorum. Sebebi ne olabilir?

Merhabalar. Yakın zamanda bir sistem topladim. Gigabyte RTX 2060 ekran kartına sahibim. Ekran kartı fanlarım %70 seviyesinden itibaren videodaki bir ses cıkartıyor. Kasanın camı açtığımda ses gidiyor arada oluyor. Performans olarak bir eksiğini görmüyorum. Sebebi ne olabilir?

Hocam buna benzer bir sorun yaşadıgım için sizi aydınlatayım. R5 3600 işlemcinin stok fanı sıcaklık 80 derece üstüne çıktıgı zaman hızlı döndügü için buna benzer bir sorun çıkartıyordu. Yani fanların kalitesizliginden kaynaklı sorununuz. Bozulma vs bir durum yok. Fan hızını max yüzde 60 yaparsanız bu sorun çözülür. Zaten benim kendi ekran kartımdan örnek vereyim fan hızı yüzde 50'ye bile çıkmıyor.

Hocam buna benzer bir sorun yaşadıgım için sizi aydınlatayım. R5 3600 işlemcinin stok fanı sıcaklık 80 derece üstüne çıktıgı zaman hızlı döndügü için buna benzer bir sorun çıkartıyordu. Yani fanların kalitesizliginden kaynaklı sorununuz. Bozulma vs bir durum yok. Fan hızını Max yüzde 60 yaparsanız bu sorun çözülür. Zaten benim kendi ekran kartımdan örnek vereyim fan hızı yüzde 50'ye bile çıkmıyor.

60'da kullansam yuksek oyunlarda performans kaybı yaşar mıyım?

Bende de aynı problem var ama sadece %100 fan hızında geliyor, bide her zaman değil nadiren geliyor, fan yavaşlayınca kesiliyor. (nereden biliyorsun derseniz pc ilk açılırken veya reset atınca gpu fanları %100e çıkıp geri iner, bende de gelecekse ilk açılmada geliyor ses oradan biliyorum) (msi gaming 2060s). Ortalama 10 resetin belki 2-3'ünde geliyordur.
Afterburner'da fan hızını yükseltip denediğimde %99 ve %100'de başlıyor aynı ses.
Coil whine olduğunu düşünmüyorum, fan yatağından geliyor gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı