Gigabyte RTX 2060 yükte 80 derece oluyor

Eğer Windforce revizyon 1.0 ise istediğin kadar kasayı soğut, ya da en kaliteli termal macun dene, o kart 80 derece aşağısı çalışmaz genel olarak :) Çünkü kronik soğutma problemli olan bir sürüm. GG

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer Windforce revizyon 1.0 ise istediğin kadar kasayı soğut, ya da en kaliteli termal macun dene, o kart 80 derece aşağısı çalışmaz genel olarak :) çünkü kronik soğutma problemli olan bir sürüm. Gg.

Hiçbir fikrim yok nasıl bakacağıma buradan belli oluyor mu yazıyor bir şeyler ama :D

Dosya Ekleri

• resim_2021-12-04_172038.png
    resim_2021-12-04_172038.png
    2,1 KB · Görüntüleme: 27
Çok kötü değil zaten, sadece idare eder derecesinde.

Doğru yaparsan sorun olmaz, 550W güzel 2060 için.
Hocam gerçekten deltalar berbat bir hava sirkülasyonuna sahip. Kasa içerisi sıkışık ve hava kesinlikle tahliye edilmiyor. Ekran kartnın ısısı işlemciye, işlemcinin ısısı doğrudan ekran kartına etki ediyor kasa içerisi fırın gibi. Düzgün bir kasaya geçtiğinde sıcaklıklar ortala 5-6 derece rahatlar.

Hiçbir fikrim yok nasıl bakacağıma buradan belli oluyor mu yazıyor bir şeyler ama :D

Revizyon 1.0 Zaten 2.0 olması mümkün değil. 2.0 revizyon olanların sıcaklık değeri ortalama 70 max. Benimde aynı model ve revizyon 1 sürümü RTX 2060 vardı. Sıvı metal macun bile kullandım. O kadar tuhaftı ki, sıcaklık max 80-85 arası hiçbir şekilde değişmiyordu. Normal olan kaliteli macunlar bile kullandım. 1 gram değişmedi sonuçlar. Sonra araştırdım yabancı forumlarda ve Revizyon 1.0 sürümün soğutucularında kronik fabrika çıkışlı sorun olduğunu anladım.

Nvidia'nın GTX 1060 ve 1070 modellerinde kullanılan birinci nesil Asus Dual serisi gibi bunun soğutması da. Açıkçası bendeki Dual OC 1060 6G de uzun bir aranın ardından 'kaliteli & iyi'' diyebileceğimiz macun uygulamasına rağmen çalıştırılan oyuna bağlı olarak maksimum yükte 77-80 derece aralığında çalışıyor hala, zaten NVIDIA seri kartların çoğunun optimum termal eşik değeri ortalama 83 derece bandında olduğu için rahatsız edici bir gürültü vs de olmuyor ama arkadaşın @kino da belirttiği gibi dehşet hava basan ve bu havayı da güzel sirküle edebilen bir kasa her ne kadar biraz masraflı olacak olsa bile iş yarar bir çözüm olacaktır diye düşünüyorum, bir başka alternatif olarak garantisi bitmişse Grizzly Krynaut gibi premium kalite uç bir macun uygulaması da yapılabilir ama yine de o kartla 'wow' diyebileceğimiz bir fark beklememek lazım..

Nvidia'nın GTX 1060 ve 1070 modellerinde kullanılan birinci nesil Asus Dual serisi gibi bunun soğutması da. Açıkçası bendeki Dual OC 1060 6G de uzun bir aranın ardından 'kaliteli & iyi'' diyebileceğimiz macun uygulamasına rağmen çalıştırılan oyuna bağlı olarak maksimum yükte 77-80 derece aralığında çalışıyor hala, zaten NVIDIA seri kartların çoğunun optimum termal eşik değeri ortalama 83 derece bandında olduğu için rahatsız edici bir gürültü vs de olmuyor ama arkadaşın @kino da belirttiği gibi dehşet hava basan ve bu havayı da güzel sirküle edebilen bir kasa her ne kadar biraz masraflı olacak olsa bile iş yarar bir çözüm olacaktır diye düşünüyorum, bir başka alternatif olarak garantisi bitmişse Grizzly Krynaut gibi premium kalite uç bir macun uygulaması da yapılabilir ama yine de o kartla 'wow' diyebileceğimiz bir fark beklememek lazım..
Teşekkür ederim. Aslında 75 derece bile benim için yeterli Undervolt işlemini araştırıp yapacağım. Ne olduğunu tam anlayamadım. 2 yıl önce çok ucuza almıştım sistemi kasa içindeydi değiştirme alternatifleri ile birlikte forumlara sormuştum corsair kalsın demişlerdi. Gelecek yıl büyük ihtimalle kasayı değiştirebilirim şimdilik UV çözüm gibi.

Hocam gerçekten deltalar berbat bir hava sirkülasyonuna sahip. Kasa içerisi sıkışık ve hava kesinlikle tahliye edilmiyor. Ekran kartnın ısısı işlemciye, işlemcinin ısısı doğrudan ekran kartına etki ediyor kasa içerisi fırın gibi. Düzgün bir kasaya geçtiğinde sıcaklıklar ortala 5-6 derece rahatlar.

Kasa zaten aşırı iyi bir sirkülasyona sahip değil, bunu kabul ediyorum. Sadece idare ediyor. O kadar.

Kasanın üzerinde fan yok. Ayar için bir uygulama var mı? Bu konuları fazla bilmiyorum çok sistem isteyen oyunda oynamıyorum ama oynadığımda 80 derece çok sinir bozucu sadece oyuna girerken fan ayarını değiştirmem 5 derece falan fark eder mi?

Geri
Yukarı