Gigabyte RTX 2060'da çıkan ses normal mi?

Plousenhart

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhabalar, 2 ay önce kadar İtopya'dan bir sistem satın aldım. Isınma sorunu zaten var olan bir sorundu fakat, ses sorunu gittikçe sinirimi bozmaya başladı. Coil whine diye düşünüyorum ama bu ses gerçekten diğer odadan bile duyuluyor ve üstelik fan hızı %87-90. videoyu sizinle paylaşacağım fakat bundan hariç sormak istediğim sorular;

1-Kartı/sistemi İtopya'ya mı göndereceğim?
2-yoksa direkt Gigabyte yetkili servisine mi göndereceğim?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, 2 ay önce kadar İtopya'dan bir sistem satın aldım. Isınma sorunu zaten var olan bir sorundu fakat, ses sorunu gittikçe sinirimi bozmaya başladı. Coil whine diye düşünüyorum ama bu ses gerçekten diğer odadan bile duyuluyor ve üstelik fan hızı %87-90. videoyu sizinle paylaşacağım fakat bundan hariç sormak istediğim sorular;

1-Kartı/sistemi İtopya'ya mı göndereceğim?
2-yoksa direkt Gigabyte yetkili servisine mi göndereceğim?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
COİL WHİNE dışında sanki bir yere sürtüyormuş gibi geldi bana. Oyunlarda sıcaklıkla ne durumda. İTOPYA gönderirseniz zaman kaybı olur. Kartı direkt servise gönderin.

Bana da kablo sürtünme sesi gibi geldi, benim bildiğim Coil Whine diğer odadan duyulacak kadar yüksek olmuyor. Eğer ses bir şeye sürtmemesine rağmen fandan geliyorsa fanın motorun fana takıldığı kısmını yağlamayı deneyebilirsiniz.

Ekran kartının yakınından kablo bile geçmiyor öyle söyleyeyim. En iyisi yetkili servise vereyim. Umarım değişim kararı çıkar, ekran kartları tamir sonrası pek kendine gelemiyor gibi.

Arkadaşım aynı kartı kullanıyor.
Dediğine göre fanlardan birinin dönerken sallanması yüzünden çıkıyormuş ekstra ses.
Tabi coil whine var mı bilemicem.
Bu problem kronik olamaz değil mi ? Yani umarım değildir, böyle bir ürünün piyasaya sürülmesi çok büyük saçmalık çünkü.
Kartı kargoya verip, itopyaya gönderdim. Sonuçları paylaşacağım.

Son düzenleme:
Endişe edilecek bir durum yok. FAN değişir. Basit bir işlem.
Yani umarım değişim olur çünkü tamir gören ekran kartları pek düzen tutmuyor. Daha doğrusu özenerek tamir işlemi görmüyor. Fan değişimi ile sorun çözülmediğini yazanlar olmuş.

Geri
Yukarı