Gigabyte RTX™ 2060 Windforce oyunlarda çok ısınıyor

Orhan Genç

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, ben Webtekno Batlle Bronze aldım, 2 haftadır kullanıyorum fakat ekran kartı oyunlarda 77 dereceyi görüyor. Bunu nasıl önleyebilirim? Kışın problem değilde idare edilir yazın çok sıkıntı olur. Ekran kartı modelim;
Gigabyte RTX™ 2060 Windforce OC 6g.

Kasanın tamamını cam yapmaya başladıklarından beri bu sorunlar bitmiyor farkındaysanız. Cam yapısı gereği ısıl iletim katsayısı düşük olan ve metallerin çoğuna göre daha yalıtkan bir malzeme. Isıyı dışarı atması gereken bir cihaza neden inadına yalıtım koyduklarını anlamıyorum.

Sorununuza gelince, kasanın ön tarafındaki hava girişlerinin yetersiz olduğunu düşünüyorum, kasanın kapağını açıp öyle test edin, eğer çok sıcaklık farkı olursa kasanın hava sirkülasyonundan şüphelenebilirsiniz. Bu durumda ise üst tarafa iki adet dışarıya yönlenecek şekilde fan takabilirsiniz..
tamperli camı çıkardım ve tekrar test ettim sabit olarak 72 dereceyi gördüm teşekkürler.Bunu ek olarak tam olarak nasıl kurtulabilirim bundan sizce ekstra fan bir işe yarar mı?

Aradaki fark 5 derece olduğuna göre kasanızın soğutmasında bir sorun var. Arkadaki fan sıcak havayı dışarı atamıyor ya da öndeki fanlar içeri serin hava sağlayamıyor veyahut ikisi birden. Bence üste 1-2 adet dışarı verecek şekilde fan takılırsa ısınan hava yükselir mantığı ile sıcak havayı dışarı atmak adına faydalı olacaktır. Sıcaklık değerleriniz ise kasanın açık haline denk gelmese bile 74-75 derece olarak kalır.

Diğer arkadaşların dediğine de katılmaktayım 77 derece çok yüksek bir sıcaklık değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı