Gigabyte RX570 FurMark sonucu nasıl?

hukukçubey

Hectopat
Selamlar imza kısmında PC özellikleri yazıyor. 19 aylık kart. Sizce sonuçlar nasıl? 10fk 1280X 1024 olarak yaptım testi.

Adsız.png

Çok fazla ısınmış. Riskli seviyelerde.

Acaba kalitesiz bir termal macun olması etki eder mi ki?

Tabii ki etki eder. Hangi termal macunu kullandınız link atabilir misiniz? 80 derece üstü riskli ekran kartları için. Arkadaki açık tarayıcı etki etmez.

Termal macunu yanlış sürmüş olabilir misiniz? Ek olarak fanlarını da temizlediniz mi? Ne olursa olsun arka planda uygulama olsa bile 10 dakikalık bir süreçte 87 derecelere gelmiş olması normal değil. Uzun süreli kullanımda sorun yaratır bu durum. Kart ile birlikte tüm kasayı da temizlemenizi öneririm. Ayrıca kasanın hava sirkülasyonu iyi değilse de etkiler ısıyı.

Daha bugün termal macun yeniledim ancak acaba kalitesiz bir termal macun olması etki eder mi ki? Vatan Bilgisayar'dan aldım 40TL'ye. Bir de Windows 11 + arkada 1 boş sekme Edge kalmış o da etki eder mi? Ayrıca ortalama ısı kaç olmalıydı 10 dakika için?

Isı maximum 76 ile 80 derece arası iyidir. Benim kartım 1050 FurMark testinde 68 derece görüyor mesela ama güç farkıda var. 88 derece RX 570 için çok fazla. Termal macunu çok sürmüş olabilirsiniz ya da, fanı yanlış takmış olabilirsiniz.

Tabii ki etki eder. Hangi termal macunu kullandınız link atabilir misiniz? 80 derece üstü riskli ekran kartları için. Arkadaki açık tarayıcı etki etmez.
Sizce garantiye yollamalı mıyım? dış kısıma bakıldığında biraz içi açılmış gibi duruyor. Vidalarda hafif çiziğe yol açtık malum :(
Termal macunu yanlış sürmüş olabilir misiniz? Ek olarak fanlarını da temizlediniz mi? Ne olursa olsun arka planda uygulama olsa bile 10 dakikalık bir süreçte 87 derecelere gelmiş olması normal değil. Uzun süreli kullanımda sorun yaratır bu durum. Kart ile birlikte tüm kasayı da temizlemenizi öneririm. Ayrıca kasanın hava sirkülasyonu iyi değilse de etkiler ısıyı.
kasam pek iyi değil hocam frisby kasa

Sizce garantiye yollamalı mıyım? Dış kısma bakıldığında biraz içi açılmış gibi duruyor. Vidalarda hafif çiziğe yol açtık malum :(

Kasam pek iyi değil hocam Frisby kasa

İçini açtıysanız, garanti dışı kalmıştır. Kasanın kapağını açıp tekrar teste sokar mısınız?

Sizce garantiye yollamalı mıyım? Dış kısma bakıldığında biraz içi açılmış gibi duruyor. Vidalarda hafif çiziğe yol açtık malum :(

Her türlü içinin açıldığını anlayacaklardır. Garantiye göndermeyi unutabilirsiniz. Yapabileceğiniz en iyi şey kaliteli bir macun sürüp, o da işe yaramazsa düzgün bir kasa almanız.

Geri
Yukarı