Gigabyte sistem aniden kapanıyor, ekran kartında beyaz ışık yanıp sönüyor

f7techno

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, birkaç gün önce kasayı temizlerken anakartın işlemci soket plastiğini kırmam dolayısıyla anakart değişimi yaptım. Önceki anakartta sistem açılıp kitleniyordu, anakart değişince sorunum halloldu. İşlemcide bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Sistem açılıyor, görüntü geliyor, yük binmezse uzun süre açık da kalabiliyor. GTA oynarken bir anda bilgisayarım kapandı, bu ikinci kez oluşu. Kapandığı gibi fotoğrafta göstermiş olduğum kısımdaki ışık ve ekran kartındaki Gigabyte yazısı yanıp sönmeye başladı. Sorunun güçle alakalı olduğunu söyleyenler oldu ilk izlenim olarak fakat PSU konusunda bi sorunum olduğunu da düşünmüyorum durduk yere bozulmadıysa. 600W sisteme fazla fazla yetecek bi PSU var kasamda. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

1600203111239.png

Dosya Ekleri

• 1600203099953.png
    1600203099953.png
    76,2 KB · Görüntüleme: 101
Son düzenleyen: Moderatör:
Aynısı bana da oluyor oyunun ortasında bir anda gidiyor ekranda no Signal yazıyor ve PC'yi kapayıp açıncaya kadar düzelmiyor. Önceden bu sorun olduğunda PC'yi kapatıp açıyordum ve önüme hiçbir şey gelmiyordu şimdi ise bazen açtığımda ekran kartınız bir arızadan dolayı çöktü gibi uyarı veriyor ekran kartım Gigabyte RX590

Yeni konular

Geri
Yukarı