Gigabyte stock termal macun vs. Artics MX-4

bonegang

Centipat
Yer
İzmir
Bu ekran kartına sahibim. İzmir'de yaşadığımdan dolayı yazın deli gibi sıcak oluyor havalar. Ekran kartım da undervoltlu olmasına rağmen kasa kapağı kapalıyken 75 dereceleri geçiyor. MX-4 termal macun sürsem kaç derece düşer?

Bu ekran kartına sahibim. İzmir'de yaşadığımdan dolayı yazın deli gibi sıcak oluyor havalar. Ekran kartım da undervoltlu olmasına rağmen kasa kapağı kapalıyken 75 dereceleri geçiyor. MX-4 termal macun sürsem kaç derece düşer?
Ekran kartının garantisi duruyorsa sürmeni önermem macun sürdüğünde garantiden çıkıyor diye biliyorum.

Kartın garantisi varsa açmayın garanti dışı kalır. Eğer yoksa sürmek isterseniz daha kaliteli macunlar önerebilirim. Dediğiniz macunun sahtesi piyasada çok.

3-4 gün önce aynı termal macunu Zotac 2060'a uyguladım önceden 75° cıvarı ısı 70°'ye kadar düştü.

Kartın garantisi varsa açmayın garanti dışı kalır. Eğer yoksa sürmek isterseniz daha kaliteli macunlar önerebilirim. Dediğiniz macunun sahtesi piyasada çok.

Kartın garanti etiketi yok. Açınca garanti dışı kalmıyor.
3-4 gün önce aynı termal macunu Zotac 2060'a uyguladım önceden 75° cıvarı ısı 70°'ye kadar düştü.
Kasayı mesh yapma gibi planlarım da var. 70 derecenin altına düşürmek istiyorum sıcaklıkları.

Teknobiyotik'den aldım sahte olacağını zannnetmiyorum.
Kartın garanti etiketi yok. Açınca garanti dışı kalmıyor.

Kasayı mesh yapma gibi planlarım da var. 70 derecenin altına düşürmek istiyorum sıcaklıkları.
70° yüksek bir sıcaklık değil, tabi daha düşürmek istersen sıvı termal macunlar var fakat sürmesi biraz zor.

Son düzenleme:
Biliyorum ama içim pek rahat etmiyor 72'yi geçince. Thermal Grizzly'nin sıvı metal macunundan bahsediyorsanız çok pahalı o.
Evet ondan bahsediyorum pahalı ama iş görüyor fazlasıyla. Bence çok sorun etmeyin İşlemcime de aynı macunu uyguladım 50°ye dahi hiç çıkmadı. R5 3600 kullanıyorum bu arada.

Aynı karta sahibim ve kartın hem macunu hem de termal pedleri beş para etmez. Eğer kartı alalı 1 yıl falan olduysa ciddi fark yaratacaktır çünkü macunun hiçbir hayrı kalmamış oluyor.
Ama yine de birçok karttan daha sıcak çalışacaktır çünkü soğutma bloğu da başarısız kartın. Tavsiyem bütçe imkan verdikçe en kaliteli macunu sürün ki olabildiğince makul seviyede olsun sıcaklıklar.
MX-4 fiyatına göre başarılı bir macun ama Kryounaut alabilirseniz daha iyi sonuç verecektir veya bütçeye göre farklı alternatifler de çıkabilir sıvı metal gibi. Eğer bütçe yetmiyorsa MX-4 harici başka macun almayın o fiyatlara en iyisi o.

Aynı karta sahibim ve kartın hem macunu hem de termal pedleri beş para etmez. Eğer kartı alalı 1 yıl falan olduysa ciddi fark yaratacaktır çünkü macunun hiçbir hayrı kalmamış oluyor.
Ama yine de birçok karttan daha sıcak çalışacaktır çünkü soğutma bloğu da başarısız kartın. Tavsiyem bütçe imkan verdikçe en kaliteli macunu sürün ki olabildiğince makul seviyede olsun sıcaklıklar.
MX-4 fiyatına göre başarılı bir macun ama kryounaut alabilirseniz daha iyi sonuç verecektir. Eğer bütçe yetmiyorsa MX-4 harici başka macun almayın o fiyatlara en iyisi o.

Kasanın yan kapağı ve ön paneli çıkarıp undervolt yapıp, fan hızını 90a aldığımda 60 derecenin altına indirebilmeyi başardım. Ancak daha geçerli ve uygulanabilir çözümler istiyorum. Sınırları zorlayıp yükte 58 gördüysem kullanılabilir yöntemlerle 65'lere kadar düşürebileceğime inanıyorum. Kyrounaut gibi macunlar çok pahalı. MX-4 fiyatının en iyisi. Hatta kendisinden pahalı macunlardan bile iyi olabiliyor.

Geri
Yukarı