Gigabyte Ultra Fast Boot nedir?

Burada anlatılmış.

Bilgisayarın açılış hızını etkilliyor. SSD'niz var ise gereksiz. Sorun çıkartabilen bir özellik, kapatıp açılış süresini test edin. Büyük bir fark yoksa kapalı tutun derim.

SSD sistemimde mevcut. Merak ettim açılış zaten hızım 11-12 saniye civarı.
Bazen BIOS'a girmeme durumu oluyormuş bence açmayın.

Böyle bir zararı varsa neden bu özelliği yapıyorlarki? Cevap herkese teşekkürler bu arada.

SSD sistemimde mevcut. Merak ettim açılış zaten hızım 11-12 saniye civarı.

Böyle bir zararı varsa neden bu özelliği yapıyorlarki? Cevap herkese teşekkürler bu arada.

HDD kullananlar için düşünülmüş bir özellik. Belli sistemlerde büyük etki ediyor. 11-12 saniye ise açmanıza gerek yok. Zararı çoğu kullanıcıda "Dual reboot" dediğimiz sistem açılırken yeniden başlatma olayı olabiliyor. Şahsen ben de arada bir mavi ekran yiyordum ve sorunun bu özellikte olduğunu anladım. Kapatınca düzeldi.

HDD kullananlar için düşünülmüş bir özellik. Belli sistemlerde büyük etki ediyor. 11-12 saniye ise açmanıza gerek yok. Zararı çoğu kullanıcıda "Dual reboot" dediğimiz sistem açılırken yeniden başlatma olayı olabiliyor. Şahsen ben de arada bir mavi ekran yiyordum ve sorunun bu özellikte olduğunu anladım. Kapatınca düzeldi.

Teşekkürler hocam. Aklımda açma fikrim yoktu zaten benimki sadece merak :).
(App Center'ı kurcalamayı bıraksam iyi olacak. Voltaj ayarlarını bozucam gibi geliyor :D)

Geri
Yukarı