Gigabyte Ultra Gaming Fanlar Yüksek Devirde Çalışıyor

OzgurX

Decapat
İntel i7 8700k kullanıyorum. Sabah bilgsayarı açtığımda fanlar çıldırdı. Hemen Aida64 programını açtım ve kontrol ettim yaklaşık 2 dakika boyunca kendine gelemedi. sorun nedir ? 2 gün önce BIOS güncelledim. 1 gün önce de Nvidia ekran kartını güncelledim. Sorun BIOS kaynaklı olabilir mi ? (Not: Anakartım Gigabyte Ultra Gaming)

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun BİOS güncellemenizken dolayı önceki fan ayarları sıfırlanmış ve ya eğer seçiliyse silent modu sıfırlanmış olabilir açılışta gerekli tuşa basarak BİOS üzerinden fanların ayarını düşürerek sorununuzu çözebilirsiniz. Eğer BİOS üzerinden çözemezseniz de eğer güncellemeden önceki sürümünüzü hatırlıyorsanız eski BİOS sürümüne geçmeniz çok mantıklı bir iş olacaktır.

Şahsen eğer sisteminiz sorunsuz çalışıyorsa BİOS güncellemesi yapılması taraftarı değilim, BİOS güncellemesi genellikle eski sürümünüz çok sorunlu bir sürüm değilse ve ya yeni nesil işlemciler için güncellenmesi gerekmiyorsa(örneğin 7. nesil intel işlemcilerinin Z170 vb anakartlarda çalışması için eski anakartların güncellenmesi gerekmekte.) önermiyorum.

Sorun BİOS güncellemenizken dolayı önceki fan ayarları sıfırlanmış ve ya eğer seçiliyse silent modu sıfırlanmış olabilir açılışta gerekli tuşa basarak BİOS üzerinden fanların ayarını düşürerek sorununuzu çözebilirsiniz. Eğer BİOS üzerinden çözemezseniz de eğer güncellemeden önceki sürümünüzü hatırlıyorsanız eski BİOS sürümüne geçmeniz çok mantıklı bir iş olacaktır.

Şahsen eğer sisteminiz sorunsuz çalışıyorsa BİOS güncellemesi yapılması taraftarı değilim, BİOS güncellemesi genellikle eski sürümünüz çok sorunlu bir sürüm değilse ve ya yeni nesil işlemciler için güncellenmesi gerekmiyorsa(örneğin 7. nesil intel işlemcilerinin Z170 vb anakartlarda çalışması için eski anakartların güncellenmesi gerekmekte.) önermiyorum.
Aynen dediğin gibi olmuş. Bütün Ayarlarım sıfırlanmış ama anlamadığım şey şudur : bir müddet yani yaklaşık 2 dk kadar bu şekildeydi. sonra aniden ısı değerleri normale döndü. acaba sıvı soğutmanın pompasında bir sıkıntı olabilir mi ? Şimdi Ayarları düzenledim tekrar. herhangi bir sıkıntı yok. tekrarlarsa bilgilendireceğim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı