Gigabyte vs PNY 240 GB SSD

• Konuyu başlatan Clf
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 2B

PNY güvenle alabilirsin hem daha hızlı. İkisi de Phison S11 kullanıyor ama güç kaynağında olduğu gibi SSD'de de Gigabyte'a güvenmezdim. PNY depolama ürünleri açısından daha başarılı, dayanıklı bir marka, Gigabyte'a Aorus modelleri hariç para verilmez.

Paylaştığınız modellerin her ikisi de çok benzer özelliklere sahip: 64 katman TLC NAND, Phison S11 kontrolcü, 100TBW yazma garantisi
NAND tedarikçilerinde fark var sadece -ki pek önemli değil-: Gigabyte SSD -> Toshiba ... PNY CS900 -> Micron

Fena sayılmazlar. Bütçe artırılabilirse daha güzel modeller tavsiye edilebilir. Şahsen PNY markasına daha çok güven duyuyorum. O yüzden ikisi arasında CS900 seçerdim.

Paylaştığınız modellerin her ikisi de çok benzer özelliklere sahip: 64 katman TLC NAND, Phison S11 kontrolcü, 100TBW yazma garantisi
NAND tedarikçilerinde fark var sadece -ki pek önemli değil-: Gigabyte SSD -> Toshiba ... PNY CS900 -> Micron

Fena sayılmazlar. Bütçe artırılabilirse daha güzel modeller tavsiye edilebilir. Şahsen PNY markasına daha çok güven duyuyorum. O yüzden ikisi arasında CS900 seçerdim.
öneriniz varsa bekliyorum bütçe yükselirse
Çok fark yok. PNY bir tık daha hızlı.
PNY güvenle alabilirsin hem daha hızlı. İkisi de Phison S11 kullanıyor ama güç kaynağında olduğu gibi SSD'de de Gigabyte'a güvenmezdim. PNY depolama ürünleri açısından daha başarılı, dayanıklı bir marka, Gigabyte'a Aorus modelleri hariç para verilmez.

Peki son soru Apacer mi PNY mi?

Son düzenleme:
Öneriniz varsa bekliyorum. Bütçe yükselirse.
Eğer anakartta M.2 yuvası varsa şu indirimi değerlendirmenizi tavsiye ederim. Rastladığım en güzel seçenek bu. Gerçekten de güzel modeldir. En azından bu konuda adı geçen tüm SATA SSD modellerinin üzerine gözüm kapalı tavsiye ederim. (240-256 GB kapasite ve 300 lira civarı bütçe için söylüyorum.)
www.incehesap.com/pny-xlr8-cs3030-m280cs3030-250-rb-250gb-pcie-nvme-m-2-ssd-disk-fiyati-47704
Hatta bütçeniz elveriyorsa ve anakartta M.2 yuvası varsa CS3030'un 500GB modelinin fiyatı da hoş. (İncehesap - 519 TL)

İlla SATA SSD olacaksa şu anki fiyatlarda CS900 güzel gözüküyor. Fiyatlar uçmuş.

Son düzenleme:
M2 desteklediğini sanmıyorum. Casper C300 cihaz, destekler mi sizce?
Haklısınız. Casper da artık görmezden geldiği ve hakkında bilgi vermediği için eski olduğunu ve M.2 yuvası olmadığını düşünüyorum.

Öğrendiğim kadarıyla Apacer AS350 modeli de PNY CS900 ve Gigabyte SATA gibi benzer kontrolcü ve yongaya sahip. Kullananlardan memnun olmayan görmedim. AS350 de olabilir. Şahsen alacak olsam şöyle öncelik verirdim: CS900>AS350>Gigabyte

Beni düşündüren şey, Apacer markasının SATA modelleri hakkında ortalıkta pek bilgi bulunmuyor. Çoğu site tier listesine dahi almamış. Benim bulduğum kaynak da bu forumda liste hazırlayan tectübeli üyeler. Kaynak ve Liste
O listeye göre yine Phison S11 kontrolcü, Micron 3D TLC 64 layer yonga var. Kağıt üstünde aynı olsalar da gizemli durduğu için şüpheli yaklaşıyorum. O yüzden hala CS900 öncelikli tercihim olurdu.

Geri
Yukarı