Gigabyte Z390 GAMING SLI işlemciyi bozuyor

keremgok62

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Gigabyte Z390 GAMING SLI anakartı 2. el olarak Sahibinden'den aldım, ürünü satın aldıktan sonra Cyberpunk 2077'de FPS'yı arttırmak ve işlemciye yük bindirmek için ayarları en düşüğe ve oyun oynarken işlemci %100 güç altında çalışıyordu. Her şey güzel gidiyordu fakat Night City görür görmez elektrik kesintisine uğrarmış gibi aniden bilgisayar kapandı ve açılmadı. İşlemcim i9 9900, overclock yapılmayan versiyonuydu. Ben de işlemcimde kusur arayıp yeni i9 9900K satın aldım.

Sistem çalıştı. Prime95 testlerini falan yaparken aynı gün o işlemci de bozuldu. Sonra kontrol amaclı tamirciye götürdüm, tamirci de test etmek istedi. Tamircinin taktığı işlemci de bozuldu. Anakartı garantiye verdim, sizce tamir edilir mi veya değişim olur mu? Sizce sorun neden kaynaklanıyor arkadaşlar?

Merhaba arkadaşlar. Gigabyte Z390 GAMING SLI anakartı 2. el olarak Sahibinden'den aldım, ürünü satın aldıktan sonra Cyberpunk 2077'de FPS'yı arttırmak ve işlemciye yük bindirmek için ayarları en düşüğe ve oyun oynarken işlemci %100 güç altında çalışıyordu. Her şey güzel gidiyordu fakat Night City görür görmez elektrik kesintisine uğrarmış gibi aniden bilgisayar kapandı ve açılmadı. İşlemcim i9 9900, overclock yapılmayan versiyonuydu. Ben de işlemcimde kusur arayıp yeni i9 9900K satın aldım.

Sistem çalıştı. Prime95 testlerini falan yaparken aynı gün o işlemci de bozuldu. Sonra kontrol amaclı tamirciye götürdüm, tamirci de test etmek istedi. Tamircinin taktığı işlemci de bozuldu. Anakartı garantiye verdim, sizce tamir edilir mi veya değişim olur mu? Sizce sorun neden kaynaklanıyor arkadaşlar?
Taktığı işlemci de bozuldu derken? Başka anakartta deneyip bozulduğunu doğruladı mı?

Yaklaşık 3 yıl önce letgodan 2. el bir anakart almıştım, yanlış hatırlamıyorsam o zamanlar işlemci olarak 8600k vardı. Aynı söylediğiniz olay benimde başıma geldi sistem çok ısınıyor ve işlemci yüke binince siyah ekran çıkıyordu. Bios a girdiğim zaman default ayaların değiştirildiğini gördüm bios ile oynamışlar. Netten stok ayarlara bakıp düzenleyince sorunum ortan kayboldu.

Yaklaşık 3 yıl önce Letgo'dan 2. el bir anakart almıştım, yanlış hatırlamıyorsam o zamanlar işlemci olarak 8600k vardı. Aynı söylediğiniz olay benim de başıma geldi sistem çok ısınıyor ve işlemci yüke binince siyah ekran çıkıyordu. BIOS'a girdiğim zaman default ayaların değiştirildiğini gördüm BIOS ile oynamışlar. Netten stok ayarlara bakıp düzenleyince sorunum ortan kayboldu.

Benimki keşke öyle olsa direk işlemcimi yakıyor :(
Taktığı işlemci de bozuldu derken? Başka anakartta deneyip bozulduğunu doğruladı mı?

Benim anakartıma başka işlemci takarak denedi onun ki de bozuldu maalesef.

Anakartı servise gönderdim sorunun anakartta olduğunu söylediler tamir yapmayarak iade ettiler RMA formu ile trendyola başvurdum 9 gündür paramı iade etmediler 15 gün geçince RMA formunun süresi doluyor Trendyol'u nereye şikayet edebilirim arkadaşlar :(

Yeni konular

Geri
Yukarı