Gigabyte Z490 GAMING X BIOS güncelleme sonrası BIOS'a girmiyor

MangrenTR

Hectopat
Arkadaşlar BIOS güncellememi rehber aracılığı ile yaptım.
Kontrol ettiğim zaman güncelleme olmuş gözüküyor fakat yeniden başlattığım zaman ya da kurtarma aracılığı ile başlattığım zaman sistem BIOS'a girmiyor.
Nasıl halledebilirim?

Söz konusu Gigabyte ise her türlü yazılımsal saçmalık olabilir. Donanımsal açıdan müthiş fakat yazılımsal açıdan çöp bir marka.

Söz konusu Gigabyte ise her türlü yazılımsal saçmalık olabilir. Donanımsal açıdan müthiş fakat yazılımsal açıdan çöp bir marka.

Bir yolu var mı?
@Recep Baltaş
BIOS pilini söktüm bekledim yine açılmadı.
Güç seçeneklerinden hızlı açılmayı kapattım yine olmadı.
Bilgisayarım anakart logosunu görmeden direk Windows ekranına geliyor.
GIGABYTE APP Center’dan Fast Boot ayarını da disabled yaptım yine fayda etmedi.
Üstelik bir de anakartta VGA sinyali yanıyor.
Bunu çözebilecek bir babayiğit yok mu?

Son düzenleme:
Dostum şimdi en son güncelleme yaptıysan maalesef o güncelleme olmuyor.11.nesil işlemciler için o.Eski biosu indir sonra onu dosyaya çıkart.Orda 32 MB boyutundaki dosyaya GİGABYTE.bin yazıyorsun.O dosyayı flash belleğe at.Anakart üzerinde bios yazan boş flash yerine tak.pc kapalı şekilde olacak ve ardından anakart üzerinde en altta qflash tuşu var ona baş bekle otomatik eski güncellemeyi yapacak ve PC yeniden başlayacak.10dk civarı sürüyor.Yapamazsan uzaktan bağlantı ile yardımcı olurum.

Dostum şimdi en son güncelleme yaptıysan maalesef o güncelleme olmuyor.11.nesil işlemciler için o.Eski biosu indir sonra onu dosyaya çıkart.Orda 32 MB boyutundaki dosyaya GİGABYTE.bin yazıyorsun.O dosyayı flash belleğe at.Anakart üzerinde bios yazan boş flash yerine tak.pc kapalı şekilde olacak ve ardından anakart üzerinde en altta qflash tuşu var ona baş bekle otomatik eski güncellemeyi yapacak ve PC yeniden başlayacak.10dk civarı sürüyor.Yapamazsan uzaktan bağlantı ile yardımcı olurum.

Şehir dışındayım hocam şu an 2-3 güne deneyip döneceğim.
Emeğiniz için teşekkür ederim.

Eyvallah yapabildin mi?
Hocam olmadı maalesef.
Elimde 2 ekran kartı bulunuyor biri arkadaşımın. (GT 730)
GT 440 ile dediğinizi yaptım fakat BIOS görüntüsü gelmediği gibi Windows ekranına da girmedi.
Arkadaşımın ekran kartını taktığım zaman ise BIOS ve Windows ekranı geldi, anakartımda GT 440 takılıyken yanan VGA ışığıda söndü.
Önemli veriler olmadığı için format attım ve daha sonra GT 440’ı taktım.
Bu sefer yine BIOS ekranı görünmeden Windows’a geçti.
Yabancı kaynaklardan araştırdığım kadarı ile GT 440’ın Windows 10 64 Bit desteği yokmuş.
O yüzden sistem BIOS’a düşmüyor hatta Windows güvenli modda başlatıldığı zaman tekrardan siyah ekranda kalıyor.
GT 730’u taktığım zaman bu sorunlarla karşılaşmıyorum.
Ekran kartı fiyatlarıda malumunuz iyi bir ekran kartı alamıyoruz.
Bir süre bu şekilde devam edeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı