GIGABYTE Z490 Gaming X BIOS Güncelleme Sonrası BIOS’a Girmiyor

MangrenTR

Hectopat
Arkadaşlar dün BIOS güncellemesi gerçekleştirdim.
Her şey kuralına uygun şekilde yapıldı.
Başarı ile de gerçekleşti kurulum fakat bilgisayar anakart logosundan önce direk Windows’a geçiyor.
Bir de VGA ışığı yandı.

-Hızlı önyükleme seçeneği kapalı.
-BIOS pili çıkartıldı resetlendi.
-Donanımlar çıkartıldı tek tek yine sorun çözülmedi.

Biri yardım etsin lütfen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu deneyin.
Olmuyor maalesef.
Olmuyor maalesef.
Çözünürlük ayarını 800x600 yapıp bilgisayar yeniden başladığı zaman DEL tuşuna basınca Windows’a girmiyor. BIOS ekranına girdiğini biliyorum fakat ekran siyah.

Olmuyor maalesef.

Çözünürlük ayarını 800x600 yapıp bilgisayar yeniden başladığı zaman Del tuşuna basınca Windows'a girmiyor. BIOS ekranına girdiğini biliyorum fakat ekran siyah.

Yanlış oldu pardon :(
Olmuyor maalesef.

Çözünürlük ayarını 800x600 yapıp bilgisayar yeniden başladığı zaman DEL tuşuna basınca Windows’a girmiyor. BIOS ekranına girdiğini biliyorum fakat ekran siyah.
UEFİ kurdunuz mu?
Yanlış oldu pardon :(

UEFİ kurdunuz mu
Şu anda UEFI kurulumunuz yoksa videodaki işlem işinize yaramaz. Bilgisayarınızı kapatın, fişten çekin. BIOS pilini çıkartın ve 5 dakika bekleyin. Sonrasında takın ve sistemi tekrar çalıştırın. Bu şekilde BIOS'a girmeyi deneyin.

Son düzenleme:
BIOS pilini çıkartarak denedim.
VGA ışığı yanıyor BIOS var ama onu göremiyorum sıkıntım bu.
BIOS pilini çıkartıp bir süre sonra yeniden takınca BIOS sıfırlandı.
Bilgisayar açıldı kapandı bundan yana sorun yok fakat tekrardan direk Windows ekranına geldi.
BIOS pilini çıkartarak denedim.
VGA ışığı yanıyor BIOS var ama onu göremiyorum sıkıntım bu.
BIOS pilini çıkartıp bir süre sonra yeniden takınca BIOS sıfırlandı.
Bilgisayar açıldı kapandı bundan yana sorun yok fakat tekrardan direk Windows ekranına geldi.
@Recep Baltaş

Son düzenleme:
Bende aynı anakarti aldım bugün 3.ayda yapılan güncellemeyi yükleyeyim dedim. Yukledim maalesef ilk başta acilmadi sonra BIOS silindi sanırım buzzer bağırıyor sonra direkt Windows açılıyor.
Evet sorunu buldum arkadaşlar en son güncelleme 11. Nesil işlemcilere ait olduğu için bir önceki 12. Ayda yayınlanan güncellemeyi indirin.Ardindan orda 32 MB lik olan dosyayı

GIGABYTE.bin yazıp değiştirin ve flaş belleğe atın.Ardindan bilgisayar kapalı şekilde USB yi arkadaki bios yazan flash yerine takın.Ardindan anakartta qflash yazan düğmeye basın.Kendisi otomatik yükleyecektir.Saygilarimla.​

Son düzenleme:

Geri
Yukarı