Gigabyte Z77 Kartlar Sorunlu mu?

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
05-28-2012 10:10 PM Anakart firmaları Intel’in yeni Ivy Bridge işlemcilerini destekleyen Z77 anakartlarını çoktan piyasaya sürdüler. Kullanıcılar da daha şimdiden Ivy Bridge...

Devam ediyor...
X82A0MIXIb4

Daha fazlası...

Gigabyte'tın USB 3.0'leri problemli. Ayrıca SATA'ları da problemli. Önce Gigabyte GA-990FXA-UD5 kullandım memnun kalmadım SATA'ları arızalıydı. Sonra Gigabyte Z68X-UD3R-B3 kullandım ve hala onu kullanıyorum lakin USB 3.0 çalışmıyor ve SATA'lar tam randımanlı çalışmıyor ( SATA, USB 3 sürücülerinin alayı denenmiştir). USB 3 harici diski, mecburen USB 2'ye bağlamak zorunda kaldım. Asus'un eski modelleri iyiydi 2010'dan sonra cıvıttı. Asus P8P67 kullanmıştım uyku modundan sonra açılmıyordu. Ama yine ya Asus, ya da Asrock alacağım veya Msi, kesinlikle Gigabyte değil. Unutmadan şunu da belirteyim, Gigabyte GA-990FXA-UD5, Gigabyte Z68X-UD3R-B3, bu ikisinin ses çıkışları da arızalıydı. Ne yaptıysam düzeltemedim ve en sonunda ses kartı almak zorunda kaldım. Gigabyte verdiğim paralar haram zıkım olsun Amin. Kararını sen ver artık.

Son düzenleyen: Moderatör:
USB 3.0 sürücüleri yüklü mü?

Yazımda belirtmiştim zaten. Evet USB 3.0 sürücüleri, hem anakartın CD'sinden, hem de Gigabyte'tın stesinden kurulmuş denenmiştir. Ayrıca gerekli olmadığı halde Windows 7 USB 3.0 sürücüsü kurulmuş fakat netice alınmamıştır. Aynı şekilde aldığım iki Gigabyte'tın ses problemi vardı ve ikisine de ses kartı almak zorunda kaldım. Tabii bu benim kullandığım Gigabyte'lar yeni model olanlar (siyah), eskileri nasıldır bilmem. Aslında problemi USB 3.0 PCI kartı alarak giderebilirim ama ne gerek var. Bi anakartı USB 3.0 portları var diye alıyorsunuz ama hiçbiri çalışmıyor. Dikkat ederseniz yaşadığım sorunlar Gigabyte'tın, AMD'yi destekleyen anakartı ve Intel'i destekleyen anakartı. Yani ikisinde de aynı sorunlar.

Gigabyte Z68X-UD3R-B3 te xHCI modu yok galiba ben bulamadım. Fotoğraf ekleyecektim fakat PC'den yüklemeye izin vermiyor.

Evet güncel. ASUS P8Z68 Deluxe Gen3 almayı düşünüyordum, nette bir kaç kişinin sorun yaşadığını gördüm. Veya MSI Z77A-G45 kartı düşünüyorum siz ne dersiniz? Veya hangi anakartı tavsiye edersiniz? İşlemcim i7 2600k

2 gün evvel sataya bağlı harici diske, fotograf ve video koymuştum, bu gün baktığımda bazı vedeolar ve fotolar açılmıyor. Ama USB 2.0 bağlı harici disteki aynı foto ve videolar açılıyor.

Asus P8Z77-V aldım ve Gigabyte'tın üstünde ne varsa Asus'a taktım. Her şey aynı, sadece anakart değişti. Kurdum baştan beni hayal kırıklığına uğratır gibi oldu ve inanın kalbime ağrılar girmeye başladı. Sonra BIOS'un ayarlarıyla oynadım, baktım ki canavar. Bir de Bios'u güncelledim bir de ne göreyim, şimdi uçuyor. Gigabyte'ta, 31 saniyede açılan PC, şimdi 18 saniyede açılıyor ki monitor bile açılmadan PC açılıyor.

Kardeş, senin tavsiyeni görmeden aldım. Demek ki kalplerimiz birmiş :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı