GigaFiber Hızı 30 MB'ı Geçmiyor

s4r

Centipat
Daha fazla  
Merhaba gigabit internete geçtim. Speedtest uygulamasında değerlerim download: 849 Mbit, upload: 934 Mbit. Eski internetimin değerleri 93 download 8 upload.

Sorunum şu Steam'den veya başka bir platformdan bir oyun indirirken olması gereken çok düşük indirme hızlarıyla indiriyorum. Eski internetimle oyunları 11.4 ile indiriyordum fakat bunda bazen 9'da takılı kaldığı bile oluyor. Oyun indirirken işlemci ve SSD kullanımı %100 oluyor ve bunun darboğaz yaptığı ve hızımı düşürdüğünü düşünüyorum.

PC'ye dünden beri 3 kez format attım hala sorunum çözülmedi. Sorunu bir türlü bulamadım. Bugün forumda görüp netadapter repair indirdim ve çalıştırdım işlem bitince PC'yi yeniden başlattım sonra modemi kapat aç yaptım ardından ise format attım ve hala sorunum çözülmedi. Sorunum nerede olduğunu anlayamadım. Bu kadar işlemci ve SSD kullanımı normal değil gibi geldi bana.

Son düzenleyen: Moderatör:
İndirme hızını kısıtladınız mı?

Hayır kısıtlayıp denedim yine de düşüyordu. Kısıtlı değil şu anda.

Ben de gigabit internete geçtim geçeli bir hafta olmuyor ama indirme hızım 30'larda geziyor. Ne yaptıysam neyi denediysem çözümünü bulmadım. Yok mu benim bu sorunuma bir çare? İndidirken işlemci ve SSD kullanımı %100'e çıkıyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Müge Anlı'ya çıkalım öğreniriz 🤣
Rica etsem yukarıda yazdığım soruna bir bakar mısın belki yardımın dokunur?

Yani bu kadar normal değil gibi geldi görsen indirme grafiğini istiyorsan DC adı verebiliyorsak DC'den bu konu hakkında sesli yardımda almak isterim.

Veremiyoruz geçen ben uyarı yedim mesajı da sildiler yoksa iyi olurdu internet hızı yükseldikçe donanımda yükselmesi lazım.

Veremiyoruz geçen ben uyarı yedim mesajı da sildiler yoksa iyi olurdu internet hızı yükseldikçe donanımda yükselmesi lazım.

Bir de işlemci nedir ? hocam.

Son düzenleme:

Bir de işlemci nedir? Hocam.

Anladım o kötüymüş hocam. Yükselmesi lazım evet ama demin test ettim maksimum 50mb/s ile indirme yaptı oda 3-5saniye yaptı bu indirme hızıyla bu hızla yapmadan önce 11'lere 9'lara kadar çakıldı ve böyle 1 dakika civarı bir indirme yaptı 9'lara kadar indiği sırada SSD kullanımı 30'larda 40'larda geziyordu. Bugün driverlarımı BIOS'u ve modem yazılımını güncelledim hala sonuç aynı anlayabilsem keşke.

İşlemci i5 9400F.

Yeni konular

Geri
Yukarı