GigaFiber internet gerekli mi?

Yer
Karayipler....
Arkadaşlar merhaba, ben TurkNet Fiber internet kullanıyorum ve 100 mbps hızında. Birkaç ay önce binamıza GigaFiber altyapı gelmiş. Bizim kuzenler bizimle aynı apartmanda oturuyor ve GigaFiber internete geçtiler. SpeedTest yapmışlar 1000 MBPs. "Çok hızlı ama yayıncı falan değiliz sonuçta bu kadar da feci internete gerek yoktu." dediler. Şimdi istediğimiz gibi biz de GigaFiber internete geçebiliriz ama düşündük şimdi. Zaten Fiber internete geçeli 4-5 ay falan olmuştur max. Baştan kurulumlar yapılacak 1-2 gün internetsiz kalacağız belki daha fazla. Sizce yayıncı falan olmamamıza rağmen bu kadar feci internete gerek var mı?

Elinizde böyle bir altyapı varken kullanmalısınız bence. Hem ayrıca TurkNet abonesi olduğunuz için daha hızlı geçiş yapıyorsunuz ayrıca GigaFiber şu an 100 Mbps, TT fiber altyapısından satılan paketten daha ucuz olmalı.

Elinizde böyle bir altyapı varken kullanmalısınız bence. Hem ayrıca TurkNet abonesi olduğunuz için daha hızlı geçiş yapıyorsunuz ayrıca GigaFiber şu an 100 Mbps, TT fiber altyapısından satılan paketten daha ucuz olmalı.
Ben şu değerleri falan karıştırıyor olabilir miyim? Download ile Mbps aynı şey mi? Çünkü kuzenler hız testi yapınca download 1000 çıkıyordu. Bu arada evet fiber paketinden daha ucuz.

Ben şu değerleri falan karıştırıyor olabilir miyim? Download ile Mbps aynı şey mi? Çünkü kuzenler hız testi yapınca download 1000 çıkıyordu.

Mbps bir terimdir nasıl arabalarda km/h saat varsa internette de Mbps diye bir terim var. Download indirme yaparken işinize yarayan değerdir Mbps o değeri belirten terim gibi bir şey olarak düşünebilirsiniz.

Mbps bir terimdir nasıl arabalarda km/h saat varsa internette de Mbps diye bir terim var. Download indirme yaparken işinize yarayan değerdir Mbps o değeri belirten terim gibi bir şey olarak düşünebilirsiniz.
Şimdi aradaki farkı anladım hocam açıkladığınız için teşekkür ederim. Şu kombi işini falan halledelim 1-2 hafta sonra başvururuz sanırım.

@koray105 @OneEyeCat57 @walter wick Arkadaşlar son durum vereyim. Şimdilik geçmemeye karar verdik. Kuzenlerim GigaFiber paketini iptal ettirecek. Dediklerine göre normalde çok hızlıymış ama yoğunluk olan vakitlerde hız aşırı düşüyormuş. Bayağı yavaş oluyormuş yani. E bizim normal fiber gayet hızlı ve en ufak sıkıntısı yok. Sanırım GigaFiber buraya daha yeni geldiği için hafif sıkıntılı. TurkNet tüm sorunları çözdükten sonra geçeriz artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı