GigaFiber kutusundan daireye kablo mu çekiliyor?

ÇAĞATAY TORUN

Megapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Bugün küçük GigaFiber kutusunu apartmanın girişine koydular. Dışarıdan gelen kabloyla bağladılar. Henüz sinyal için gerekli kutular, bağlantılar yapılmış değil. Ama 1 ay içinde aktif olacağını söylüyorlar. Şimdi benim merak ettiğim bu girişe konulan kutudan daireye kablo mu çekecekler yoksa başka bir işlem mi var? Süreç nasıl işliyor?

@500498

Son düzenleme:
Evet, kutunun görevi dışarıdan gelen kablo ile daireden kabloyu birleştirmek zaten. Bu nedenle bir de daireden kutuya kadar kablo çekilir.

Ama o kablolama genellikle eve abonelik aldıktan sonra kurulum yapılırken yapılıyor.

Bugün küçük GigaFiber kutusunu apartmanın girişine koydular. Dışarıdan gelen kabloyla bağladılar. Henüz sinyal için gerekli kutular, bağlantılar yapılmış değil. Ama 1 ay içinde aktif olacağını söylüyorlar. Şimdi benim merak ettiğim bu girişe konulan kutudan daireye kablo mu çekecekler yoksa başka bir işlem mi var? Süreç nasıl işliyor?

@500498
Merhabalar, dışardan gelen kablolar kutuya bağlanacaktır. Devamında kutudan daire içine dağıtım gerçekleşecektir.

Teşekkürler tamamdır.
Merhaba, dışarıdan gelen kablolar kutuya bağlanacaktır. Devamında kutudan daire içine dağıtım gerçekleşecektir.

Dışarıdaki kabloları bina içindeki kutudan birkaç ebat büyük diğer bir kutuya bağlamışlar. Yani iki kutudaki bağlantılar yapıldı, geriye bir şey kalmadı bildiğim kadarıyla. Şimdi benim merak ettiğim sinyal ne zaman verilecek? Sorguda hala VDSL görünüyor.
Bir de bizim sinyalin geldiğinden nasıl haberimiz olacak?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı