Gigabyte B550 Gaming X açılmıyor

login

Kilopat
Daha fazla  
Bugün anakart geldi B550 Q flash button ile güncelledim. Sonra montaji yaptim gorüntu gelmedi, sonra onceki anakarti taktim ne gorüntu ne ses hatasi ama kasaya elektrik geliyor. Kulaklık isigi yaniyor, sonra Supply'den suphelendim arkadasa goturdum. Power swich kablolarini kontrol ettim, normal ön Power Switch ve LED telleri birbirine degdirerek olmadi.

Baska Power Supply takti 500W olmadi, eve goturdüm tagani elimdeyken taktim calisti. Kapattim ekran kartini takiyim dedim, calistirmaya calistim calismadi. Oncekide bozuldu. On Power swicht kablolarini biraz cektim, acaba ondan mi diyorum ama kablosuzda tornavida ile temas ettirdik, tepki yok. Garanti yolu gözükuyor gene ama islemcide yapisti. İlk basta sokerken eski karttan fana yapisinca cikardim pinde yamuk yok. İlk yeni karti montajda goruntu alamayinca fani çıkarıp bir 5 saniye kontrol ettim işlemci isiniyor. İslemcide sıkıntı yok gibi, anakart kisa devre ya da statik elekrrik var herhalde. Boşalttim olmadi elektrigi, bir de sabah deneyeceğim calisıcak mı?

ATX kasa yükseltme vidalarınin 2.3 tanesi yok. Onlara da vida vurunca her halde anakarti biraz büküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı