Giriş Ekranında Arka Plan Uygulamaların Açılması

Lady Hellbender

Kilopat
Merhaba Technopat Ailesi,

Windows 10 kullanıcısı olarak, önceki seferlerde her bilgisayarımı açtığımda, giriş ekranındaki şifreyi girmeden arka plandaki uygulamalar (Steam, Razer Central, iCue, Nvidia Settings vb.) açılıyordu, fakat son zamanlarda ancak şifreyi girdikten sonra açtığımda uygulamalar açılmaya başlıyor. Windows Ayarları'nı da biraz kurcaladım fakat çözümünü bulamadım. Umarım sorunumu anlatabilmişimdir, yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder, iyi geceler diliyorum.

Cevabınız için teşekkür ederim fakat kastım o değil. Bilgisayarımı açtıktan sonra giriş ekranında beklerken arka planda başlangıç uygulamaları açılıyordu dolayısıyla şifreyi girip giriş ekranını geçtikten sonra uygulamalar açılmış halde duruyordu ve bir müddet beklememe gerek kalmıyordu. Şimdiyse şifreyi girdikten sonra ancak uygulamalar açılmaya başlıyor.
Çözüldü: Olay tamamen Hazırda bekleme mevzusuymuş ve kapalı olmasından ötürü sistem hazırdayken, arka plandaki uygulamalar açılmıyordu.

Çözümü şu şekilde:
  1. Klavyedeki Windows tuşuna basarak Başlat menüsünü veya Başlat ekranını açın.​
  2. cmd araması yapın. Arama sonuçları listesinde, Komut İstemi'ne sağ tıklayın ve sonra Yönetici Olarak Çalıştır'a tıklayın.
  3. Kullanıcı Hesabı Denetimi tarafından istendiğinde Devam'a tıklayın.
  4. Komut istemine powercfg.exe /hibernate on yazın ve Enter tuşuna basın.
  5. exit yazıp Enter tuşuna basarak Komut İstemi penceresini kapatın.
Kaynak: https://support.microsoft.com/tr-tr/help/920730.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı