Giriş seviyesi donanımlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

HaxinDog

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bence giriş seviyesi donanımlar elektronik çöpten başka bir şey değil. Yıllarca bir ürün serisini o yıl elinden gelenin en iyisi olarak üretse üreticiler üç yıl sonra zaten giriş orta ve üst segment donanım üretmiş oluyorlar.
Örneğin:

HD7770 = RX550 = PassMark: 2159 / 2416.

RX580 = RX 5500 XT = PassMark: 8751 / 8947.

GTX970 = GTX1060 = GTX1650S = PassMark: 9636 / 10204 / 9837.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

2. el GTX 1060 3GB'dan sıfır RX 580 8 GB'a geçiş yaptım FPS değişimi olmadı diyebilirim ayrıca AMD çok ısınıyor :) minimum 2. el 1070 ya da sıfır GTX 1660S tarafındayım.

Daha yeni mimarilere geçiliyor.
Ayrıca yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi Watt ve sıcaklık değerleri düşüyor.

Sence bu kartların üretimi, açılan üretim hatlarının maliyetine, fabrikaların CO2 salınımına veya doğaya salınan kimyasallara değiyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hak veriyorum çeşitlilik ve bilgi kirliliği azalsa iyi olur. Mesela R7 240 gibi ekran kartları bile hala satılabiliyor. Hem giriş seviyesi muhabbetinden kurtulabilirsek aldığımız ucuz ekran kartı bile üst seviye olacak. Bu konularda bilgi sahibi olmayan birinin kazıklanma ihtimali de düşecek. Mesela bakkalların HD 6400 tarzı kartları satması gibi olaylardan kurtulmuş oluruz. İşlemciler için de aynısı geçerli. Değerini hak etmeyen 4. nesil i7'ler hala daha inanılmaz fiyatlardan gidiyor. Şaka gibi :D. (Kullanıcıları yanlış anlamasın, vurguladığım şey haketmediği fiyatı.)

Yeni konular

Geri
Yukarı