Giriş seviyesi elektro gitar tavsiyesi

O zaman ben bütçeme göre bir gitar bulayım Floyd rose olmayan ve cort alacağım zaman size de sorarım.
Hangi şehirdesiniz? Biz de bakalım bütçenize göre gitarlar. Bence 1000 liralık gitar ve 300liralık amfi yerine 700-600 liralık kombinasyon daha mantıklı olabilir. 300 liralık amfiden alacağınız ses sinek vızıltısı gibi gelecek bir süre sonra.

Son zamanlarda malum sebeplerden dolayı gitar ve amfilerin de fiyatları arttı. Gitar seçerken ister sıfır alın ister ikinci el deneyip almak en güzel sonucu verecektir. Çünkü görece kötü bir gitar alman senin motivasyonunu düşürecektir. Tavsiyem ise bulduğunuz gitarların ve amfilerin seslerini Youtube üzerinden dinlemeniz. Fakat unutmayınız o kadar fazla kombinasyon mevcut ki dinlediğiniz bazı sesler yanıltıcı olabilir. (Çok iyi amfilerde kullanılan gitarlar, kötü sayılabilecek amfilerde pedal, prosesör vs. kullanılması gibi) Mevcut durumda bolca içerik izlemeniz seçeceğiniz gitar ve amfi konusunda sizi daha da rahatlatacaktır.

Hangi şehirdesiniz? Biz de bakalım bütçenize göre gitarlar. Bence 1000 liralık gitar ve 300liralık amfi yerine 700-600 liralık kombinasyon daha mantıklı olabilir. 300 liralık amfiden alacağınız ses sinek vızıltısı gibi gelecek bir süre sonra.

Ankara da yaşıyorum gitar 1300 TL olsa daha iyi olsa 300 TL'den de kaçınmam amfiyi de ayrıyeten alırım.

Ankara da yaşıyorum gitar 1300 TL olsa daha iyi olsa 300 TL'den de kaçınmam amfiyi de ayrıyeten alırım.
Bahsettiğim şey çokça yapılan bir hata. Gitar daha önemli görülüp bütçenin %80'i kadarı gitara, ufak bir kısmı da amfiye ayrılıyor. Fakat olması gereken %50-50 bir kombinasyon daha mantıklı oluyor genelde.

Bahsettiğim şey, çokça yapılan bir hata. Gitar daha önemli görülüp bütçenin %80'i kadarı gitara, ufak bir kısmı da amfiye ayrılıyor. Fakat olması gereken %50-50 bir kombinasyon daha mantıklı oluyor genelde.

Haklısınız. 1600TL'ye ikisi dahil alabilirim veya 800'e gitar 800'e amfi ama ikisini dahil satan olursa daha iyi olur gibime geliyor benim.
Bahsettiğim şey çokça yapılan bir hata. Gitar daha önemli görülüp bütçenin %80'i kadarı gitara, ufak bir kısmı da amfiye ayrılıyor. Fakat olması gereken %50-50 bir kombinasyon daha mantıklı oluyor genelde.

Aklım da şöyle bir fikir var 1000 TL'ye gitar 500TL'ye de şöyle bir amfi ne düşünüyorsun? Boston GA10 Kombo Elektro Gitar Amfisi Fiyatları ve Özellikleri
Bu gidişle alamayacağım gibi. 2. eller de fiyat neredeyse düşmüyor. Sıfır alayım diyorum 1500TL'ye buluyorum iyi kötü ama o da Floyd rose çıkıyor 2300'e buluyorum çok güzel gitar diyorum sonra ona 200 TL'lik amfi takmak olmaz PC'ye bağlıyayım desem odadan çıkamayacağım. Bütçeyi aştım 1600 yaptım yine olmadı. Rafa kaldırılan heves olacak gibi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı