Giriş seviyesi NVMe SSD`lerin karşılaştırması

Nisannn

Centipat
Makaleler
2
Arkadaşlar merhaba, giriş seviyesi NVMe SSD`lerin özelliklerini ve test sonuçlarını derleyerek şu şekilde bir karşılaştırma tablosu hazırladım:
giriş nvme ssd karşılaştırması.png

Ben bu SSD`lerden birini alsam Kingston A2000 alırdım, A2000`e ulaşamazsam da kronik sağlık düşme sorunu nedeniyle RC500`ü eleyip SX6000 Pro alırdım. Daha sonraki karşılaştırmalarımı yapılandırabilmek adına görüşlerinizi bekliyorum.
Test sonuçları: Techpowerup

Bu tip uzun süre kullanılabilecek parçaların giriş seviyesinden çok daha güzelinin alınması taraftarıyım. NVMe SSD şart değil. Özellikle masaüstü kullanılıyorsa ve NVMe SSD'nin güzelliklerine gerçekten ihtiyaç yoksa SATA SSD gayet iş görüyor. Gider 860 EVO ya da 970 EVO Plus alırım daha iyi. Gayet uzun yıllar dayanacağı belli. Üzerine anakart, işlemci, ekran kartı değişir ama o SSD kalabilir.

SATA SSD`ler hakkında da bir rehber hazırlarsan süper olur. <3 Bir de bende Aura Pro X2 480GB SSD`ler var, aparatla takılan garip bir SSD. Bunların özellikleri hakkında bir fikrin var mı?

Son düzenleme:
SATA SSD`ler hakkında da bir rehber hazırlarsan süper olur. <3 Bir de bende Aura Pro X2 480GB SSD`ler var, aparatla takılan garip bir SSD. Bunların özellikleri hakkında bir fikrin var mı?
Hocam onları nereden buldun? Mac bilgisayarlar için normalde onlar, o yüzden normal sisteme aparatla bağlanıyorlar form faktörlerinden ötürü. Silicon Motion SM2262EN kontrolcü ve Micron 64L 3D TLC yonga bulunuyor onlarda. 225TBW ömrü var, hızları da 3280/2450. DRAM`lı bir SSD ama içindeki DRAM`in özelliklerini bilmiyorum ne yazık ki.

Hocam onları nereden buldun? Mac bilgisayarlar için normalde onlar, o yüzden normal sisteme aparatla bağlanıyorlar form faktörlerinden ötürü. Silicon Motion SM2262EN kontrolcü ve Micron 64L 3D TLC yonga bulunuyor onlarda. 225TBW ömrü var, hızları da 3280/2450. DRAM`lı bir SSD ama içindeki DRAM`in özelliklerini bilmiyorum ne yazık ki.
İyiymiş özellikleri, İstanbul`da birinden aldım ben bunları 20 adet tanesi 400TL`den, adam hiç bilgi sahibi değildi ama gitmeme değdi sonuçta özellikleri böyleyse. Elde ihtiyaç fazlası bazı bilgisayar parçaları var, bunlarla set yapıp satarım olmadı.

İyiymiş özellikleri, İstanbul`da birinden aldım ben bunları 20 adet tanesi 400TL`den, adam hiç bilgi sahibi değildi ama gitmeme değdi sonuçta özellikleri böyleyse. Elde ihtiyaç fazlası bazı bilgisayar parçaları var, bunlarla set yapıp satarım olmadı.
Hocam sen ne yapıyorsun, aldığın adam bilgisizmiş bari sen yapma. Bun Mac SSD`leri aşırı değerli, Türkiye emsal satış fiyatı (Transcend) 3000TL. OWC vergilerle birlikte gelişi 2000TL idi galiba.

Geri
Yukarı