Giriş seviyesi yeni nesil AMD kartlar ne zaman duyurulur?

AntenOS

Hectopat
Makaleler
2
Öncelikle merhabalar, AMD'nin çip sorunu yaşadığını biliyorum ancak yine de merak ediyorum. Sizce AMD yeni nesil giriş seviyesi kartlarını ne zaman duyurur? Ortalama kaç TL olurlar? 3000 TL'ye RX 6500 gibi bir kart alma şansımız olabilir mi? Biliyorum kimse net şeyler bilmiyor ama sizin de fikirlerinizi merak ediyorum. Şimdiden cevaplayan herkese teşekkürler.

4 Mart sanırım. 3060 Ti'a rakip olacak kart çıkacakmış. 370 dolar falan olur.

AMD 6000 serisi kartların mining performansı düşükmüş sanırım. Belki ucuz çıkar.

RTX 3050, 3000TL civarı çıkabilir.

Hocam bu devirde yeni nesil bir kart 3000TL gibi bir fiyata alınmaz maalesef.
Şu an imkansız olduğunu biliyorum ancak piyasa ve kart üretimleri düzeldiğini zaman için soruyorum bu sorumu. RTX 3060 3200 TL fiyattan satışa çıkacaktı normal şartlarda. Bence alınabilir her şey eski haline döndüğünde.

6700 ve 6700xt duyurulacakmış galiba AMD tarafından. Bu kartlar ne kadar olur bilmiyorum ama çok ümitlenmemek lazım. Bu arada AMD 'nin yeni nesil kartlarının mining performansı yeşil takıma göre çok daha düşük.

6700 ve 6700xt duyurulacakmış galiba AMD tarafından. Bu kartlar ne kadar olur bilmiyorum ama çok ümitlenmemek lazım. Bu arada AMD 'nin yeni nesil kartlarının mining performansı yeşil takıma göre çok daha düşük.
Ben miningle ilgilenmiyorum hocam, benim isteğim çatur çutur full ayarlarda 3A oyun oynamak. :)

yeni bir kart en az 5000 civarı olur tahminimce nedeni ise hem amd zam yapmış öyle diyorlar hem de fiyatlar ne yazık ki dolar kuruna göre bile gelse tl'ye çevrildiğinde çok pahalıya geliyor 2 ay önce baktığım rx 580 bile 2000 tl'den 8000 tl'ye yükseldi ve kartın çıkalı kaç sene oldu, bir de bu kart yeni ondan daha pahalı olur.
Aynı zamanda bir yazı okumuştum ekran kartları neden pahalı diye linkini de buraya bırakıyorum bakmak isterseniz Ekran kartı fiyatları neden bu kadar yükseldi ?

yeni bir kart en az 5000 civarı olur tahminimce nedeni ise hem amd zam yapmış öyle diyorlar hem de fiyatlar ne yazık ki dolar kuruna göre bile gelse tl'ye çevrildiğinde çok pahalıya geliyor 2 ay önce baktığım rx 580 bile 2000 tl'den 8000 tl'ye yükseldi ve kartın çıkalı kaç sene oldu, bir de bu kart yeni ondan daha pahalı olur.
Aynı zamanda bir yazı okumuştum ekran kartları neden pahalı diye linkini de buraya bırakıyorum bakmak isterseniz Ekran kartı fiyatları neden bu kadar yükseldi ?
5000 olursa iyi. 3060 fiyatının söylenen fiyatlarda çıkması zaten imkansızdı. Bu da böyle olmaz umarım.

5000 olursa iyi. 3060 fiyatının söylenen fiyatlarda çıkması zaten imkansızdı. Bu da böyle olmaz umarım.

Aslında 5000 bence çok yani. Dış ülkelerde yeni çıkanlar 500 dolar gibi bir rakama denk gelirken biz ne kadar pahalıya alıyoruz ama buna da iyi diyoruz işte.
AMD'nin 3 Mart'ta lansmanını yapacağı ekran kartının bütçe dostu bir kart olması bekleniyor çünkü NVIDIA ile rekabet etmek istiyor. Buradan detayını okuyabilirsin.
AMD Radeon RX 6000 serisine yeni ekran kartı veya kartları geliyor

Yeni konular

Geri
Yukarı