Girişimcilik

AnormalBey

Decapat
Katılım
11 Ağustos 2018
Mesajlar
55
Lise 2 öğrencisiyim. İzlediğim birkaç konuşma ve içimdeki bir şeyleri başarıp bir yerlere gelme isteğim beni bir sorun bulup bu soruna çözüm üretmeye yönlendirdi. Aklımda bir kaç proje ve genel sorunlar var fakat hepsi uçuk kaçık şeyler. Daha fazla çözümü mümkün olan sorun bulmam gerekiyor sanırım. Nereden biliriz belki de geleceğin Elon Musk'ı biz oluruz? Yardımlarınızı bekliyorum, sadece yardım değil görüş de bildirin. Teşekkürler. İyi forumlar.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Rosseckx

Kilopat
Katılım
23 Mayıs 2015
Mesajlar
2.236
Makaleler
1
Çözümler
7
Yer
Sovngarde
Elon Musk gibi olmak istiyorsan Paypal'ın kurucu ortağı olman gerek. :D
Yani demem o ki, girişim için sermaye gerek ki bu ülkemizin en büyük sorunu.
 

seyhankokcu

Kilopat
Katılım
12 Temmuz 2016
Mesajlar
3.987
Makaleler
20
Çözümler
34
382701

Bende düşünüyorum böyle şeyler arada :D
 

winkl3

Hectopat
Katılım
1 Mayıs 2016
Mesajlar
164
Makaleler
2
Ufakta olsa bir sermayen olması lazım. En önemli kısım bu zaten, fikir olarak da yapılmamış bir şey yapmaya çalışmaktansa, rekabetin daha az olduğu alanlara bakabilirsin, mesela ülkemizde bir sektörde açık var mı ? bunları araştır. Okuldan mühendis bir arkadaşım, sermayesi vardı ve Yemek sepeti gibi olan, Tatlı sepeti isimli bir firma kurdu. "Neden sadece bütün tatlıcıların toplandığı ve tatlı yemek isteyenlerin bakabileceği bir yer olmasın ? " diye düşünerek harekete geçti. Tutar veya tutmaz orası ayrı mesele. Zaten yapılan girişimlerin bir çoğu hayal kırıklığına uğrar. Önemli olan, devam etmektir.
 
KS
KS
AnormalBey

AnormalBey

Decapat
Katılım
11 Ağustos 2018
Mesajlar
55
Şöyle söyleyeyim tam olarak bir şeye ihtiyacım yok yani aradığım bir mesele yok ama içimde bahsettim o dürtü hep var. Sermaye konusuna gelince bahsettiğiniz gibi ciddi bir sorun fakat fikirden sonra illaki çözülür diye umut ediyorum. Sanırım ihtiyacım olan şey fikir üretmekte bana yardımcı olacak şeyler...
 

vakkoyun

Centipat
Katılım
31 Ağustos 2020
Mesajlar
79
Çözümler
1
Ufakta olsa bir sermayen olması lazım. En önemli kısım bu zaten, fikir olarak da yapılmamış bir şey yapmaya çalışmaktansa, rekabetin daha az olduğu alanlara bakabilirsin, mesela ülkemizde bir sektörde açık var mı? Bunları araştır. Okuldan mühendis bir arkadaşım, sermayesi vardı ve yemek sepeti gibi olan, tatlı sepeti isimli bir firma kurdu. "neden sadece bütün tatlıcıların toplandığı ve tatlı yemek isteyenlerin bakabileceği bir yer olmasın? " diye düşünerek harekete geçti. Tutar veya tutmaz orası ayrı mesele. Zaten yapılan girişimlerin birçoğu hayal kırıklığına uğrar. Önemli olan, devam etmektir.

Sermaye konusuna gelince atölye içerisinde tüm malzemelerimiz var ama extra gerekirse de takviye edebilecek durumum var şu an için mesela en basitinden bir kapı tutamak kolu maliyeti 1 TL satışı 10 TL bu tarz seri satabileceğim şeyler düşünüyorum.
 
Yukarı