Gitar amfisi dip ses sorunu

intel'legent

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar, yarı lambalı eski gitar amfimi sisteme takmaya çalıştım. Parazitlenme tarzı bir dip ses oluştu. Mouse tıklarım bile dip sesin düzeyini etkiliyor sanki kasa sesini veriyor gibi. Denemek için telefona taktım amfiyi. Telefona bağladığımda ise herhangi bir dip ses, parazit sorunu olmadan kaliteli bir şekilde ses aldım. Sizce bu sorunu nasıl çözebilirim?

Amfinizi teknolojik cihazlardan mümkün olduğunca uzak tutun, amfi size dönük olmasın, gitarın baktığı yere baksın.
Hocam amfi olduğu yerde sabitken kasaya takıyorum ve taktığım anda cızırtılar başlıyor. Amfiyi oynatmadan telefonu takıyorum ve sorunsuz bir ses geliyor.
Hocam kabloyla alakalı olabilir ya da bilgisayarınızın girişiyle. Eğer kasa üstündekine taktıysanız bir de anakart üstündekini deneyin ya da tam tersi.
Hocam sorun kabloda olsa telefonda düzgün ses vermezdi diye düşünüyorum. Dediğiniz gibi girişleri değiştirip denedim. Sorun devam etmekte. Sorun anakart kaynaklı mı sizce ?

Hocam amfi olduğu yerde sabitken kasaya takıyorum ve taktığım anda cızırtılar başlıyor. Amfiyi oynatmadan telefonu takıyorum ve sorunsuz bir ses geliyor.

Hocam sorun kabloda olsa telefonda düzgün ses vermezdi diye düşünüyorum. Dediğiniz gibi girişleri değiştirip denedim. Sorun devam etmekte. Sorun anakart kaynaklı mı sizce ?
Olabilir hocam. İki girişin de bozuk olması çok olası değil gibi. Telefonu taktığımda da normal çalışıyor diyorsunuz. Başka bir ses aygıtı taktığınızda kulaklık vs. sıkıntı yaşıyor musunuz?

Olabilir hocam. İki girişin de bozuk olması çok olası değil gibi. Telefonu taktığımda da normal çalışıyor diyorsunuz. Başka bir ses aygıtı taktığınızda kulaklık vs. sıkıntı yaşıyor musunuz?
Şu an denedim, önce bilgisayarıma taktım, AudaCity’de altta bir cızırtı sesi vardı(gürültü azaltma ile en aza indirilebilir), bir de tabletime taktım, tabletimde sorunsuz çalıştı. 2 amfi ile denedim, Micro Cube GX, Fender Acoustasonic 15.

Hocam normal bir telefon kulaklığım var, telefon kulaklığını bilgisayara taktığımda bir sorun yaşamıyorum.
Şu an denedim, önce bilgisayarıma taktım, AudaCity’de altta bir cızırtı sesi vardı(gürültü azaltma ile en aza indirilebilir), bir de tabletime taktım, tabletimde sorunsuz çalıştı. 2 amfi ile denedim, Micro Cube GX, Fender Acoustasonic 15.
Hocam demek istediğinizi tam anlamadım audacity ses kaydetmek için kullanılan bir uygulama değil mi?

Hocam normal bir telefon kulaklığım var, telefon kulaklığını bilgisayara taktığımda bir sorun yaşamıyorum.

Hocam demek istediğinizi tam anlamadım audacity ses kaydetmek için kullanılan bir uygulama değil mi?
Hocam ben de aşırı bilgi sahibi değilim konuda ama son aklıma gelen topraklama. Amfinin yerini değiştirip deneyin, bir şeyin üstüne koyun ya da yere indirin eğer bir sehpanın falan üzerindeyse. Aklıma bunlar geliyor. Umarım çözersiniz.

Evet ses kayıt uygulaması, galiba sizin sorununuz değil, başka bir şeyde sorun var.

Geri
Yukarı