Gitar önerisi

Şimdi şöyle coverlerini dinlediğim bir kız var neredeyse bu grupların her bir parçasını çalmıştır coveri baz alarak ses hangisinden daha hoş çıkar bu anlamda sormuştum. Elektro ile başlamak istemiyorum ne yazık ki ek olarak masraf çıkaracaktır bana.
Katılıyorum. Elektro zaten ama sen akustik mi klasik mi diye sorduğun için öyle demiştim. Elektro sana amfi gibi masraflar çıkarabilir, üstelik taşıma kolaylığı açısından da kötü.

Aslında hangi gitarla başlanır sorusunun kesin bir cevabı yok. Bu sizin ne istediğinize bağlı bir şey. Ama dinlediklerine bakacak olursak daha çok elektrik veya akustik gitara yatkın olduğunu düşünüyorum.

Şimdi şöyle selinkorukoglu diye lise son öğrencisi var sanırım elektro akustik gitar kullanıyor neredeyse benim çalmak istediğim müzikleri çalıyor aynı zamanda söylüyor dediğim gibi elektro benim için çok masraflı olacağı için ve Metallica tarzına geçmeden ne yazık ki almak istemiyorum. Çünkü hem fazla masraf ki zaten şöyle bir sıkıntıda var akustik ile başladığımda ilk hafta o tellerden dolayı parmaklar aşınacak; ) ama bu kızın çaldığı tüm parçaları ona yakın bir şekilde çalabileceksem akustik alacağım sanırım çünkü elektro tarzım değil yapılan müzikler elektro gitara kaçıyor coverleri baz aldığımızda neredeyse elektro gitar ile bu tarz müziklerin coverini yapan yok.

Altı grup vermişsiniz. Bunların dördü şarkılarının çoğunda elektro gitar kullanıyor.
Elektro çalmak istiyorsanız işinizi görür. Elektro istemiyorsanız akustik tavsiye ederim ama aklımda bir model yok.

O kadar para Single Coil Pickup'lı gitara verilmez H-S-S alınır ama bu var.

Ne ilgisi var, gitar demek humbucker demek değil. Arkadaş gidip Telecaster da alabilir. Duman Telecaster ve tube screamer kullanıyordu hatta doğru hatırlıyorsam.

Squier Affinity'ler en iyi başlangıç gitarlarından.

Arkadaşlar selam, gitar çalmak istiyorum. Dinlediğim müzik grupları belli sizce hangi gitardan başlamalıyım?

Yüzyüzeyken konuşuruz.
Evdeki saat.
Manga.
Duman.
Adamlar.
Pera.

Bu tarz neredeyse tüm Türkçe grupları dinliyorum akustik mi klasik mi önerirsiniz?
Gitar calmaya yeni basliyorsaniz baslangic icin herhangi bir klasik gitar yeterli masraf etmenizi tavsiye etmem cunku en basta parmaklarinizi ve ritim kabiliyetinizi gelistirmeniz gerekecek ,zamanla parmaklariniz acilacak ve tellere duzgun ve hizli basmaya alisacaksiniz.Yavas yavas sarkilari calip soylemeye basladiginizda guzel bir akustik gitarla yolunuza devam edebilirsiniz. eger elektro gitar alirsaniz her zaman bir amfiye ihtyaciniz olacak. Herseyi sirayla yapmak en sagliklisi.

O kadar para Single Coil Pickup'lı gitara verilmez H-S-S alınır ama bu var.

Şu gitarı önermekten vazgeçseniz artık.
Bende var. Kullanmıyorum evde duruyor. Gövde gofret gibi. Resmen sahtekarlık.

IMAG0254(2).jpg

Geri
Yukarı