Gitar önerisi

Vezirxtr

Hectopat
Arkadaşlar selam, gitar çalmak istiyorum. Dinlediğim müzik grupları belli sizce hangi gitardan başlamalıyım?

Yüzyüzeyken konuşuruz.
Evdeki saat.
Manga.
Duman.
Adamlar.
Pera.

Bu tarz neredeyse tüm Türkçe grupları dinliyorum akustik mi klasik mi önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence klasikle başla, baktın hoşuna gitti yeteneğin var sonra akustik, elektronik çalarsın. 300₺ gibi bir fiyata klasik gitar bulursun ve bu en ekonomiği.

Dinlediğin müzik türüne göre akustik diyebilirim. Gitara yeni başlayan kullanıcılar aradaki farkı duyamayabilirler, akustiğin sesi daha parlak ve gür çıkar. Klasiğin ise biraz daha 'klasik'tir.
Aslında ikisinin de dinlenilen müzik türüne göre sevenleri var. Ama İkisinin de üst modellerini kullanmış duymuş olarak akustik derim ben.

Arkadaşlar selam, gitar çalmak istiyorum. Dinlediğim müzik grupları belli sizce hangi gitardan başlamalıyım?

Yüzyüzeyken konuşuruz.
Evdeki saat.
Manga.
Duman.
Adamlar.
Pera.

Bu tarz neredeyse tüm Türkçe grupları dinliyorum akustik mi klasik mi önerirsiniz?

İlk öncelikle akustik gitardan kesinlikle uzak durun telleri elektro ve klasik gitara göre daha serttir ve gelişiminizi inanılmaz yavaşlatacaktır dayanabilirim derseniz Elektro'dan başlayabilirsiniz ama klasik gitar tel ilk üç teli plastik olduğunda öğrenme aşamasında çok daha rahatlık sağlayacaktır (ama kişisel fikrim olarak Elektro'dan başlamak daha eğlenceli olacaktır)

Elektronik öğrenmesi ve başta çalması daha kolaydır. Eğer klasikle başlayıp elektroniğe geçerim diyorsanız elektronik ile başlayın, eğer öyle bir niyet yoksa klasik ile başlayıp devam edin zaten.

Akustik sonra alırsınız.

Şimdi şöyle coverlerini dinlediğim bir kız var neredeyse bu grupların her bir parçasını çalmıştır coveri baz alarak ses hangisinden daha hoş çıkar bu anlamda sormuştum. Elektro ile başlamak istemiyorum ne yazık ki ek olarak masraf çıkaracaktır bana.

Akustik ile başlayın.

Klasik gitar tel aralıkları fazladır. O daha çok parmak ile arpej yapmak, flemenko tarzı şeyler çalmak için düşünülür. Dinlediğiniz gruplar ile zaten bir alakası da yok.

1700-2000Tl gibi bir bütçe ayırmalısınız. Aşağıdaki önerdiğim YAMAHA bu başlangıç için klavye ergonomisi ve rahatlığı açısından en uygun modeldir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı