Gitarda nasıl ustalaşılır?

Jokzilla21

Picopat
Daha fazla  
Dostlarım 6 aydır gitar çalıyorum ve internetteki gitar öğrenme bilgileri çok yetersiz acaba Udemy'den kurs satın alınır mı? 3 aylık köye geldim ve gitar bilgimi geliştirmek istiyorum, ne yapmalıyım?

Bence de YouTube'taki Türkçe gitar dersleri yeterli değil fakat yabancı dildeki videolar iyi. Ortalamanın bi' tık üstü bir İngilizce'ye sahipsen Youtube'dan bi' araştır, eğer onlar da olmazsa Udemy'e başvur derim.

Ayda 1-2 defa iyi bir gitar hocasından alacağın ders senin ilerlemen konusunda kararlı ve doğru adım atmanı sağlar. Buna ayıracak bütçen yok ise; metronom ve parmak egzersizi çalışman çok iyi olur. Tabi ilk kağıt üzerinden nota bilgisine sahip olman da lazım. Bende bunlar eksik. İlerlememi engelleyen en büyük etkenler bunlar.
Nota bilgisine sağlam bir şekilde sahip ol. Daha sonrası egzersiz ile parmaklarını alıştırırsın. Bu arada akor basmayı da öğreneceğin için hızlı adımlara daha çabuk ulaşırsın.
Her bir notayı uzun uzun, kararlı bir şekilde, sağlama oturtana kadar çalışmayı ihmal etme. Bu kimisi için 3-4 gün olur kimisi için 1-2 hafta. İlerledikçe, ara ara da geriye dönük çalışmalarda yaparsın. Kolay gelsin.

6 ay hiç bir şey değil. Neler öğrendiniz ve nasıl öğrendiniz? Kendi Başınıza mı?
UDEMY tavsiye etmiyorum oradaki videolar whorkshop mantığında. Sizin seviyenize uygun değiller.

Geri
Yukarı