Gittigidiyor 1 aydır ürünü iade edemiyorum

Persseus

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Konya veya İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Gittigidiyor üzerinden bir satıcıdan telefon ekranı aldım. 14 günlük Cayma Hakkı Kapsamında ürünü iade etmek istedim. İlk iade talebimi sistemden açtım ve 3 günlük bir süre verdi. Süreç içinde ürünü kargolayamadım ancak 14 Günlük Cayma Hakkım hâlâ daha mevcuttu. 13. Günde Müşteri hizmetlerine ulaştım ve kayıt oluşturduk. 4 Günlük uzun uğraşın sonunda ürünü kargoya verebildik. Müşteri hizmetleri bana "Aras kargo ile alıcı ödemeli gönderin" demesi üzerine ürünü alıcı ödemeli gönderdim. Satıcı kargoyu alıcı ödemeli diye kabul etmemiş ve kargo tarafıma iade oldu. Gittigidiyor sistemi üzerinden de herhangi bir para iadesi olmadı. Kargo geri döndüğü için 18TL kargo masrafı ödedim. Satıcı ile iletişime geçtim ve bana muhtemelen para iade olmuştur kontrol edin alıcı ödemeli kargo kabul etmiyorum dedi ben de paranın iade olmadığını söyleyince sistemden kontrol edip sizinle tekrar iletişime geçerim dedi ben de bekledim. 4 Gün içinde ne satıcı aradı ne ben satıcıya ulaşabildim. Olan zamanıma parama oldu. Ürün kargoya verildiğinde 28 Ağustostu ve bugün 29 Eylüldeyiz :D Aşırı derecede sinir etti beni. Tüketici hakem heyetine başvuracağım. Sizce sonucu ne olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce şikayetvar.com a direkt yaz bakalım ne sonuç alacaksın. Fakat daha sonra satın aldığın linkten gönderici ödemeli kabul etmiyorum diye bir şey yazmış mı ona da bak. Hem 18 TL'ni hem de ürün parasını geri almak için THH'ye başvur. Ağalara bak sen kimin parasını kime vermiyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı