GittiGidiyor iade süreci

14 gün içinde, koşulsuz şartsız iade hakkınız var. Kim, nereden, nasıl uyduruyor! Keyfimden iade edebilirim. Etiktir değildir tartışılır ama kanun bu hakkı taniyor tüketiciye.
Yokuşa süreceklerdir, THH ile seve seve iade alacaklar. E-Devlet üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

14 gün içinde, koşulsuz şartsız iade hakkınız var. Kim, nereden, nasıl uyduruyor! Keyfimden iade edebilirim. Etiktir değildir tartışılır ama kanun bu hakkı taniyor tüketiciye.
Yokuşa süreceklerdir, THH ile seve seve iade alacaklar. E-Devlet üzerinden başvuru yapabilirsiniz.
Gece satıcıya mesaj attım iade için yardımcı olun yoksa başka arayışlara gireceğim diye. Hiç cevap bile vermediler. Bende öğlenden sonra e-devler üzerinden başvurumu yaptım. Bakalım kısmet umarım işin sonunda mutlu olurum :)

Gece satıcıya mesaj attım iade için yardımcı olun yoksa başka arayışlara gireceğim diye. Hiç cevap bile vermediler. Bende öğlenden sonra e-devler üzerinden başvurumu yaptım. Bakalım kısmet umarım işin sonunda mutlu olurum :)
Süreç biraz uzun olsa da mutlu son ile bitecektir inşallah. 😊

Bugün saat 16:00 gibi yaptığım THH başvurusu 15 dakika içinde güncellenmiş hatta verdiğim satıcı bilgileri tam doğru olarak düzenlenmiş ve başvurumun son durumu ''SAVUNMA İSTENDİ'' olarak güncellenmiş. İşlemler bu şekilde hızlı mı yürüyecek acaba :)

Pandeminin ilk başladığı zamanlarda, 10 ay sonra sonuçlanmıştı benim sorunum. Umarım böyle devam eder. Gerçi bulundugunuz yer de önemli, belki heyette yoğunluk yoktur.

Güncelleme :

27.04.2022 tarihinde yaptığım başvuru için dün firma tarafından arandım. Şikayetimi geri çekmem halinde iade işlemini yapacaklarını söylediler. Bende bugün Tüketici hakem heyetine gittim şikayetimi çekmek istediğimi söyledim.
Memur arkadaşlar nedenini sorup bilgi istedi. Bende firmanın bana söylediğini söyledim. Memur arkadaşlarda bunu yapmamamı iade işlemini gerçekleştirip ücretini aldıktan sonra şikayeti geri çekmemi tavsiye ettiler. Her gün bu şekilde şikayeti çekip daha sonra firma tarafından verilen sözün gerçekleşmediği ile ilgili şikayet aldıklarını söylediler. Birde şikayeti geri çektiğimde bir daha şikayet oluşturamıyormuşum.
Bende firmaya önce iade işlemini yapalım zaten firma ile evim arası 20dk lık bir mesafe daha sonra hemen şikayetimi geri çekeceğimi söyledim ancak satıcı bunu yapmayı reddetti. Israrla önce şikayeti geri çekin bize kanıt olarak atın dedi. Dediğimiz gibi yapmazsanız zaten haksız çıkacaksınız biz kazanacağız falan filan dedi.
İşin sonunda şikayetimi geri çekmedim iş nereye uzarsa uzasın deyip kanunlar çerçevesinde görüşeceğimizi söyledim. İşleyiş hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için bu güncellemeyi yaptım.

Geri
Yukarı