GittiGidiyor Ürün İadesi

mustafas03

Hectopat
Daha fazla  
GittiGidiyor üzerinden 10.12.2018 tarihinde telefonum için ekran aldım. Ürün 12.12.2018 tarihinde elime ulaştı ve nihayet bugün taktım. Fakat ekran bozuk çıktı, ekrana görüntü geliyor fakat dokunmatik canı isteyince çalışıyor. Bunun üzerine GittiGidiyor üzerinden iade işlemi başlattım. Benden 3 iş günü içerisinde kargolamamı, tarih olarak da 17.12.2018 tarihine kadar kargo bilgilerini girmem gerektiğini söylüyorlar. Şimdi sorularıma gelelim; Cumartesi ve Pazar iş günü içerisinden sayılıyor mu? ve ben en erken 18.12.2018 Salı günü kargolayabilirim ürünü. Herhangi bi sıkıntı çıkar mı? Ürünümün iadesi gerçekleşir mi?

Hayır, cumartesi ve pazar günleri iş gününe dahil değildir. GittiGidiyor'un sistemine göre size anlaşmalı kargo şirketinden ücretsiz kargo kodu vermeleri ve gününü hesaba katarak ona göre süre sunmuş olmaları gerekiyor. Size kargo kodu verildi mi?

Gittigidiyor kafasına göre icat çıkarmayı sever. Cayma hakkı kapsamında 14 gün içerisinde iade hakkın var zaten. 3 gün içerisinde koştur koştur yollamak gibi bir zorunluluğun yok.
Ama bozuk malı bekletip son gün göndermenin anlamı da yok. Bozuksa imkan bulduğun en yakın tarihte gönder.

Ek olarak iade konusunda oldukça sabıkalı bir şirket Gittigidiyor. Ben az uğraşmadım bu zürafa boyunlular ile; Gittigidiyor Meber Bilişim İade Rezaleti

Paranı alamazsan etiketle, yardımcı olalım ilgili süreçte.

Bu arada telefonunun anakartında problem olması kuvvetle muhtemel. Haberin olsun. Çözümü ekran değiştirmek olmayabilir.
Eski orjinal ekranı tekrar taktım çalışıyor. Gelen ekran o kadar dandik ki TV'den alınan 100 TL'lik dokunmatik telefonlar gibi üzerine bastırınca yarım yamalak algılıyor. Anakartımla ilgili sorun yok ama yine de teşekkürler :)
Gittigidiyor kafasına göre icat çıkarmayı sever. Cayma hakkı kapsamında 14 gün içerisinde iade hakkın var zaten. 3 gün içerisinde koştur koştur yollamak gibi bir zorunluluğun yok.
Ama bozuk malı bekletip son gün göndermenin anlamı da yok. Bozuksa imkan bulduğun en yakın tarihte gönder.

Ek olarak iade konusunda oldukça sabıkalı bir şirket Gittigidiyor. Ben az uğraşmadım bu zürafa boyunlular ile; Gittigidiyor Meber Bilişim İade Rezaleti

Paranı alamazsan etiketle, yardımcı olalım ilgili süreçte.
En erken 18 aralık günü kargolayabilirim ürünü. Gelişmeleri yazacağım. Teşekkürler.

Gittigidiyor'dun sipariş bölümünü kurcalarsan satış sözleşmesine ulaşırsın, satıcı ve alıcı bilgilerinin de üzerinde bulunduğu bir belge. Orada cayma hakkın hakkında ilgili madde mevcut.

Gittigidiyor'dun sipariş bölümünü kurcalarsan satış sözleşmesine ulaşırsın, satıcı ve alıcı bilgilerinin de üzerinde bulunduğu bir belge. Orada cayma hakkın hakkında ilgili madde mevcut.
Evet gördüm, 14 gün cayma hakkım mevcut olduğu yazıyor. Salı gününe kadar bekleyeceğim artık en erken o tarihte kargolayabilirim. Gelişmeleri yazarım, teşekkürler :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı