Gittigidiyor'daki nitelikli dolandırıcı

Kaan METİNOĞLU

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
12/09/2015 tarihinde Everest SGM X-9 Mouse+Mouse pad sipariş verdim.
Kişinin profilindeki fiyat 26 TL + ücretsiz kargo idi aldanıp sipariş verdik.
Asıl macera bundan sonra başlıyor. Eleman mesaj atıp şunu söyledi;
Merhaba, sistemik bir hatadan dolayi bilgi girislerinde sorun olusmustur. Sorunun giderilmesi icin sifrenize ihtiyac vardir. Lutfen tarafimiza iletiniz. Bizi tercih ettiginiz icin tesekkur ederiz. İyi Gunler Dileriz.
Adam resmen benden şifremi istedi. Bu bir suçtur. Şifreyi aldıktan sonra ürünü onaylıyıp göndermiycekti çakal.
Herneyse sonra ben mesaj attım buna.
Ne şifresi, size gittigidiyor şifremi vermiyeceğim diye filan. Adamdan cevap gelmedi.
Birde kargo numarası vermişti onu sorgulayım dedim ürün bulunamadı dedi. Onu da sallamış yani.
Ardından paramın yanacağını anlayıp gittigidiyora adamı şikayet ettim. Ondan sonra şu mesaj attı :)
Merhaba,
İade açıklamasına "Sahte Ürün" yazmanızın amacı nedir? Eğer iade istiyorsanız iade yapılacaktır.
Asılsız iftiralar yaparak kendinizi küçük düşürmeyin.
İyi günler Diliyoruz.
Resmen dolandırıcıydı ve beni iyice sinir etti bende şu mesajı gönderdim.
Neden şifre istedin ? neden sahte kargo numarası verdin neden ismin adında ankarada bir mağaza yok ? Şifremi aldıktan sonra ürünü onaylıyıp göndermiyeceğini biliyorum. İade yapın en kısa zamanda sizin gibi dolandırıcıları iyi biliriz.
Dedim ve 1 gün sonra adam bana şunu dedi resmen haykırdım :D
Merhaba, hakaret icerikli konusmalariniz araci firmaca teyit edilip,onaylanmistir. Hakkinizda yasal islem basvurusunda bulunularak yasal islem baslatilacaktir. Bilginize sunariz. En yakin tuketici mahkemesinden bilgi alabilirsiniz. Bizi tercih ettiginiz icin tesekkur ederiz.
Bir kere aracı firma tespit etse öyle bişeyi bana mesaj atması lazım.Ki burda bu elemanın dolandırıcı olduğu bariz.1 kaç gün sonra param iade edildi (konuşmalarla oynanmadı fotoğraflarını atacağım)
Dolandırcının ismi:bozdogangamecenter.

Ekran Görüntüsü (53).png
Ekran Görüntüsü (54).png
Ekran Görüntüsü (55).png
Ekran Görüntüsü (56).png
Ekran Görüntüsü (57).png
Ekran Görüntüsü (52).png

Adam çok güzel plan yapmış da, bi oyuncunun buna kanacağını sanmıyorum. :D Başka kategori seçse insanlar gercekten inanıp şifrelerini verebilirler. :D

Geçmiş olsun. Malesef böyle insan görünümlülerden bolca var güzel ülkemizde.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı