GittiGidiyor'dan alınan A320M-A Pro paketi açık geldi ve iade edilemiyor

CheNuts

Hectopat
Merhabalar, geçen haftalarda GittiGidiyor'dan MSI A320M-A Pro anakart satın almıştım.

Ürünü geldikten birkaç gün sonra açabildim fakat ürün paketi ve içindeki anakart poşeti açık bir şekilde geldi.

Ben de ikinci el ürün almadım diyerek Gittigidiyor'dan iade başlattım ve kodu alarak Yurtiçi Kargo'ya gittim, paketi açık geldi, iade etmek istiyorum deyip gönderdim fakat satıcı kutuyu sen açmışsın diyerek geri gönderdi (Sanırım kargocu tutanak tutmadı.).

GittiGidiyor'un müşteri hizmetlerine yazdım; bir yanlışlık olmuş, iade ekibimiz sizinle iletişime geçecek denildi (8 Ekim Perşembe günü) ama hala iletişime geçmediler. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle durumlarda üründeki herhangi bir kusuru, vb. söyleyerek iade yapmak ellerine koz vermek oluyor. Direkt olarak 14 gün içinde koşulsuz şartsız iade hakkınızı kullanarak sudan sebeplerle iade edin. Beğenmedim, kasama büyük geldi, vb. gibi.

Bu şekilde birkaç kere ölü pikselli monitör iade ettirdim, hiçbirinde de sorun çıkmadı.

Yine iade almıyorlarsa Tüketici Hakem Heyetine başvurun.

Son düzenleme:
Ürünün kutusu ezilmemiş ve bozulmamışsa 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Kargo ücreti satıcıya aittir. Kabul etmiyorlarsa tüketici hakem heyetine başvurun.

Sorun şu paketi açık olduğu için satıcı benim açtığını sanıyor paketi, galiba elemanları falan yanlışlıkla bana gönderdi.
GittiGidiyor un iletişime geçmesini bekleyeceğim olmadı tüketici hakem heyetine gidicem.

14 gün geçmeden iade yolladım fakat kargoyla beraber süre uzadı ve kabul etmediler şimdi 14 gün hakkım doldu :(.

14 gün geçmeden önce kargoya verdiyseniz problem olacağını sanmıyorum. Siz yine de satıcıyla son kez konuşup tüketici hakem heyetine başvuracağınızı söyleyin. Kabul etmezlerse heyete başvurun.

14 gün geçmeden önce kargoya verdiyseniz problem olacağını sanmıyorum. Siz yine de satıcıyla son kez konuşup tüketici hakem heyetine başvuracağınızı söyleyin. Kabul etmezlerse heyete başvurun.
Çok teşekkür ederim bir gelişme olursa yazacağım. :)
GittiGidiyor un iade ekibi iletişime geçmeyince tekrar yazdım ürün cayma hakkı kapsamında değilmiş satıcıyla iletişime geçin iade edin diyorlar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı