Gizlenmiş yazılım kodları nasıl çözülür?

Cherax

Hectopat
Öncelikle kodlama işlerini çok merak ediyorum, bir (deneme.bat) dosyasının kodları bunlar. Sizden tek istediğim şey bu kodları nasıl gizleniyor? Ve nasıl çözebilirim?

codes.png

Son düzenleyen: Moderatör:
BAT dosyası sıkıştırılmış olabilir, içinde birden çok dosya barındırabilir ve bu dosyalar da ayrıca şifreli olabilir.

Çözmek istediğin dosya hangi oyuna/uygulamaya ait. Oradan yola çıkman yararına olabilir.

Mesela bir Firmware'i bununla analiz edebilirsiniz:

Son düzenleme:
BAT dosyası sıkıştırılmış olabilir, içinde birden çok dosya barındırabilir ve bu dosyalar da ayrıca şifreli olabilir.

Çözmek istediğin dosya hangi oyuna/uygulamaya ait. Oradan yola çıkman yararına olabilir.

Mesela bir Firmware ile bununla analiz edebilirsiniz:

Recep hocam bu uygulama ile bir dosyayı analiz edip hangi dilde yazılmış olduğunu bulabilir miyiz yani?

Recep hocam bu uygulama ile bir dosyayı analiz edip hangi dilde yazılmış olduğunu bulabilir miyiz yani?

Sanırım:

Kod:
$ binwalk --signature firmware.bin

DECIMAL       HEX           DESCRIPTION
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
0             0x0           DLOB firmware header, boot partition: "dev=/dev/mtdblock/2"
112           0x70          LZMA compressed data, properties: 0x5D, dictionary size: 33554432 bytes, uncompressed size: 3797616 bytes
1310832       0x140070      PackImg section delimiter tag, little endian size: 13644032 bytes; big endian size: 3264512 bytes
1310864       0x140090      Squashfs filesystem, little endian, version 4.0, compression:lzma, size: 3264162 bytes,  1866 inodes, blocksize: 65536 bytes, created: Tue Apr  3 04:12:22 2012

Yarın sabah deneyeceğim, teşekkürler.
Bilgisi olan başka arkadaşlar yazabilir.
Dosyayı atabilir misiniz?

Maalesef üzgünüm.

Recep hocam ben hiçbir şey anlamadım, sadece bu işleri merak ediyorum fazla bir bilgim yok. Bu şifreli kodları çözmemin kolay bir yolu yok mu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı