Gizli Klasörleri Gösterme

Radaloa

Hectopat
Makaleler
11
Yer
Karabük
Daha fazla  
Meslek
Tıp Mühendisi
Arkadaşlar çok sinir bozucu bir sorunum var. Combofix ile bu sorunumu hallediyordum ama Windows 8.1 ile uyumlu olan sürüm daha çıkarılmamış herhalde bulamadım. Gizli dosyaları açamıyorum bir türlü yardım edin lütfen.

Klasör özelliklerinde gizli dosyaları göster seçeneğini seçtikten sonra seçenek uygulanmıyor, yani virüs gibi bir şey engelliyor herhalde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 7'den beri bu virüs bulaşıyor ve 8.1'e geçtin halen daha bulaştırmayı başarıyorsun. İyiymiş. Korunan işletim sistemi dosyalarını göster de:

upload_2014-11-2_22-27-18.png

Olmazsa Hijackthis indir. Bilgisayarı güvenli modda başlat ve Hihackthis ile sorunlu kısımları işaretleyip Fix de.

http://sourceforge.net/projects/hjt/files/latest/download

Alternatif olarak kayıt defteri altından:

Kod:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Current Version\Policies\Explorer
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Current Version\Policies\Explorer

NoFolderOptions DWORD değeri var mı yok mu kontrol et. Eğer varsa kaldır.

Bir de kendine bir Internet Security yazılımı satın al.

Bilgisayarıma taktığım tek usb bellek mağazadan yeni aldığım Toshiba'ydı ve bu sorun daha 2 saattir var :) 1. Yöntemi biliyordum ama diğerini deneyeceğim eskiden Combofix vardı ama şimdi uyumlu sürümü yok dediğiniz programı deneyeceğim. Teşekkürler.

Selam arkadaşlar.

Aynı sorunu bende yaşadım. Hala başarabiliyorsunuz diyen arkadaşım fırçanı kapı arkasına bırak..

Mevzu şu ki, Yeni Windows 8.1 satın aldım ve KMS ile aktive etmiş olduğum laptopu Microsoft'un sitesinden indirdiğim .iso dosyasıyla formatlayarak temiz bir kurulum gerçekleştirdim. BİS ve zemana antilogger da yükleyerek kullanmaya başladım. Bir hafta içinde de bu sorunu yaşadım.

Şimdi @THE_MILLER 'ın verdiği programla belki halledeceğim fakat bu sorunu kaynağını nasıl temizleyebilirim?
Hijackthis ile tarama yaparsam, siz bakıp fixlemem gereken yerleri söyleyebiilir misiniz ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı